Frantich

Větráček CPU

Dobrý den,takže mám PC:AMD Athlon II X4 3,0GHZ,8GB DDR3 RAM,NVIDIA GT 320 1GB DDR3 a 320GB HDD.Pc používám na hry jako je Minecraft a LoL,vše mi jede na vysoké FPS a bohatě mi to výkonem stačí.Mám ale problém-CPU má sice teplotu v zátěži do 45°C ale větrák CPU strašně vrčí.Bohužel celý chladič nemohu vyměnit z důvodu zvláštního uchycení na základovou desku(ty dírky na šroubky nejsou do čtverce ale do obdélníku).Je tam větráček 8×8CM,pomohla by výměna za tento? http://www.czc­.cz/noctua-nf-r8-1800/42074/produkt
Doplňuji:
Doplním foto chladiče ve skříni http://www.2i­.cz/70b97a5083

Odpovědi
pl4toon

Kdybyste sdělil přesný typ CPU, nebo desky, možná bych dokázal poradit i celý nový chladič. Ale z takto obecného popisu nepoznám, jestli se jedná o socket FM1, či AM3.
Jestli rozměry sedí (což asi jo), tak ten větrák od Noctua tam samozřejmě dát můžete. Sám tuto značku používám a nemůžu si jejich větráčky vynachválit.

Hlada

Co myslíte výrazem „strašně vrčí“? Má vlivem regulace vysoké otáčky nebo při stejných otáčkách jako dřív vydává hluk?
Jestli je to vinou regulace, tak napište, co používáte za regulaci.
Jestli je hluk z ložisek, tak je potřeba je namazat. Musíte sloupnout samolepku, vydloubnout plastovou segrovku, ložiska vyčistit a namazat.
Navrhovaný typ bych nekupoval. Je příšerně předražený, redukci s odporem nevyužijete. Problém také může být s připevněním gumovými silentbloky.

briketka10

kup si spíš chladící podložku tato dobře
chladí má 2 větráky můžeš s nima hýbat
http://www.al­za.cz/coolermas­ter-notepal-u2-notebook-cooler-d159564.htm
Doplňuji:
omlouvám se četla jsem špatně
otázku mám Notebook ..

NemamSlov

skus najprv vycistit pc mozno tam mas bordel a preto ti to vrci :) a ked nepomoze ani to skus ci nemas nejake srobky povolene a ak hej tak ich dotiahni…zbytocne budes kupovat novy zdroj, ak je funkcny stary :)