demenceee

Nemuzu se nadechnout ?

Pokažde když mam nervy nebo tak neco tak se mi zacne spatne dychat, jako kdyby dycham a jak vydechnu tak prestanu dychat vuebc si to neuvedomuju, az pak jak nemuzu dychat tak se nadechnu ale nechapu proc to delam. Pak na to zacnu cim dal tim vic myslet mam strach a je mi jeste hur. Kdyz na to nemyslim nebo si nevzpomenu tak je mi uplne dobre. Co o muze ybt diky za odpoved :( Jak to vyresit ?
Doplňuji:
ocko – nevim kde s tim jit a co bych mu presne rekla
DaveR – astma to bych poznala, me se to projevuje jen kdyz na to moc zacnu myslet je to neco jako panicka porucha proste je to nervova zalezitost, neco jako knedlik v krku kdyz si vygooglujes prosste cim vic na to myslim tim vic se stresuju a je to horsi, kdyz na to nemyslim nic necitim jsem uplne fit

Nejlepší odpověď
anonym

Navštiv lékaře. Tohle chce odborníka.
Doplňuji:
Zajdi za obvodním lékařem a popiš mu své problémy. Ten už si spíše poradí s tím, zda Ti sám předepíše nějaké léky, nebo bude požadovat speciální vyšetření. Může tu být řada potíží, z nichž Tvoje problémy pramení. Bude zřejmě nutná součinnost s neurologem, možná internistou, případně plicním lékařem. Ale také může jít o potíže vyvolané zdánlivě nesouvisejícími potížemi a jenom lékař bude schopen zodpovědně určit, co s tím. Přestávat dýchat, to je dost velký problém.

Další odpovědi
DaveR

A nestává se ti to třeba i po fyzickém výkonu, to co popisuješ se mi zdá jako astma.
Já na astma mám takový udělátko Ventolin http://profile­.ak.fbcdn.net/hpro­file-ak-snc4/50253_60­639416507_2115_n­.jpg.
Ale možná je to něco úplně jinýho, mozek ti ale nedovolí se udusit sama od sebe, takže jakmile si to uvědomíš, v klidu se zhluboka rozdýchej. ;)

Damiana

Stres, panika, záchvaty úzkosti, psychosomatické potíže, ale též alergie, srdeční nedostatečnost, slabé astma…může toho být hodně, určitě zajdi k doktorovi. Zde máš ale zajímavý odkaz, možná ti zatím v něčem pomůže.

http://www.pppnj­.adslink.cz/da­ta/odborneclan­ky/relaxace.html

Doplňuji:
Zkus jógu, nějaké dechové cvičení, relax… Procházky, zábavu, zkrátka něco, co nabourá tvůj životní stereotyp, který způsobuje i poruchy dechu. Btw – neholduješ alkoholu? Právě ten způsobuje při pravidelné konzumaci poruchy, které popisuješ. Ale nemám tvou psychickou anamnézu, takže těžko takhle mohu posoudit co přesně tě trápí. Zajdi za neurologem nebo psychologem. Někdy stačí málo a uvidíš, že ti možná bude lépe…:-)

Sůwa

Podívej se na diskuzní fórum, kde si povídají lidé s podobnými potížemi a jistě najdeš něco jako máš ty. Když tam napíšeš, někdo ti dá základní informace :
http://diskuse­.abecedazdravi­.cz/psychicke-problemy-a-psychologie/panicka-porucha/8001.
Určitě v tom nejsi sama 🙂.

vaiko

Pokud to dobře chápu tak je to klasický růžový slon :)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­myslete_na_slo­na
http://www.po­zitivni-noviny.cz/cz/clanek-2009080018