Pokročilý

Panický strach z vyšetření

Jak řeší lidé situaci, když mají jít na vyšetření a mají opravdu panickou hrůzu? Co tedy dělají, když ví, že vyšetření je neodkladné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Musí překonat sami sebe. V tomto případě neni jiné řešení.

Další odpovědi:

Zlatý

přeobjednají se na jiný termín ??
někdy se to ale nemusí vyplatit..
Doplňuji:
Jikro,
o tom právě mluvím, ale mě přispali
mám teď bezlepkovou nejím rohlíky
ani chleba a jak já se bála !!
a několikrát na magnetickou zas do
tunelu ta moje fóbie..
všechno se dá přežít :)

Stříbrný

Jde o to o jaké vyšetření jde a jak moc je důležité. Nechci tě zde nabádat k zanedbání péče o zdraví, ale alespoň já to tak dělám. Pokud mi nic není-tedy dle mě, tak nejdu, pokud mi však něco je, jdu na vyšetření. Prostě to musím překonat. No a pak je tu ještě situace, kdy nic jiného nezbývá a tvůj zdravotní stav (bolest) tě přinutí na vyšetření jít.
Mnoho vyšetření je nepříjemné, ale není mučivé tak hlavu vzhůru.

Stříbrný

-Drap- ti odpověděl naprosto přesně. Samozřejmě že je to u každého člověka jiné .
Ale pozor je to každého zdraví a měl by každý být ke svému zdraví zodpovědný.
Odhaluji se až na dřeň, ale co bych pro dobrou věc neudělal. Když se mi objevila krev ve stolici, tak jsem sice zpozorněl, jenže jsem se bál a styděl jit k lékaří a vystrčit na něj "kotel". No jo, ale když skoro soused umřel na rakovinu konečníku tak jsem si řekl, tak pozor chlapče , s tím musíš něco udělat. Objednací doba na vyšetření byla šílená. Tenkrát 3 měsíce . Neumíte si představit ty noci, kdy neustále myslíte na to nejhorší. A samotné vyšetření. To nebylo zrovna nic povznášejícího ale že bych se z toho kácel, to teda ani náhodou. A pozor, to jsem stydlín. Takže prosím, odhoďte stud a strach a neváhejte. JE TO VAŠE ZDRAVÍ.

Zlatý

narkóza

Zlatý

vhodná konzultace s psychiatrem na doporučení praktické lékařky,pak dané vyšetření.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.