Frank.S

Je možné chytit v těchto dnech klíště?

Je možné chytit v těchto dnech klíště? Byla dlouho zima a zajímá mě, jestli jsem mohl o víkendu chytit klíště ( oblast Krušných hor).

Nejlepší odpověď
Vroudenspil

Mohl by jste , byl jsem v Dalovicích (Karlovy Vary ) a jedno jsem si po procházce lesem se psem doma vyndaval .

Další odpovědi
Rocker

Zrovna v neděli jsem jedno měl na noze,po procházce v lese v Praze.

Adula.57

Ano. Náš pes měl už dvě a to chodí jen na procházky a nikam do lesů.

anonym

Určitě ano,
http://www.chmi­.cz/portal/dt?me­nu=JSPTabConta­iner/P9_0_Pred­povedi/P9_1_Po­casi/P9_1_1_Ces­ko/P9_1_1_6_Klis­tata

Drap

Ano. Některá klíšťata jsou už více jak 5 týdnů aktivní.

marci1

Ano. „Tito roztoči totiž opouští své zimní skrýše už při teplotách kolem 5 °C a vadí jim vlastně jen celodenní mráz nebo přítomnost sněhové pokrývky. Riziko napadení je menší spíše díky domu, že do lesa v tomto období tak často nechodíme a i tak nás chrání větší vrstva oblečení.“

http://www.me­teocentrum.cz/zpra­vy/page.php?pa­ge=15040601

briketka10

ano, já už jedno chytla mám doma kocourka
a běhá po venku v trávě ještě jsem mu nedala
nic proti bleškám a klíšťatům, protože skoro
každý den prší..
měla jsem ho na noze bylo už pěkně nasáklý :((

Roman71

Franku, možná tě to ani nepřekvapí, ale tady v podkrušnohoří (ústecko) už jsem jedno klíště chytil. Vrátil jsem se v sobotu večer ze zahrady a cítím podezřelé šimrání na ruce.. procházelo se mi po ní klíště a hledalo místečko k zakousnutí.

Klíšťata jsou aktivní už jen proto, že nebyla až tak krutá zima, nepomrzly. :((

kubik!

Mylím, že úplně bez problémů… Na Štědrý den jsme našli kotě a to jich mělo snad 50…

Kostka0

Ano, už začíná být teplo a klíšťata se už začínají „probouzet." Ne jen klíšťata i komáři, pár jsem jich už viděla.

John Wick

Klíštata jsou velice,ale opravdu velice aktivní od +5°C.