Sáva

Na koho se obrátit, kromě obvodního lékaře, když chci vyšetřit slinivku?

Na koho se obratit,kdyz chci vysetrit slinivku? (Krom obvodoveho lekare) Muzu i bez doporuceni?

Původní neotázka
Slinivka – vysetreni

Nejlepší odpověď
da ny

Na základě popsaných potíží by mohl začít právě praktický lékař
http://www.lekari-online.cz/gas­troenterologi­e/zakroky/vyse­trovaci-metody-slinivky-brisni
Případně se obraťte na gastroenterologa , vede často i dietetickou poradnu.
Bez doporučení zřejmě za vyžádané vyšetrření zaplatíte nějaký poplatek (max.kolem 500 Kč).

Další odpovědi
gecco

Prvotní vyšetření udělá laboratoř rozborem krve – a tu ti může odebrat klidně obvodák. Další vyšetření se pak dějí na interně (sono, gastro, MR, CT…).
A jo – můžeš se na odborného lékaře obrátit i bez doporučení obvodním – ale není to moc rozumné, specialista nebude rád, že praktický lékař neudělal předpřípravu.
😉

Drap

Bez doporučení to zřejmě nepůjde. Od obvoďáka získat doporučení do nejbližšího špitálu. Jiná situace by byla kdyby jsi byl ze zdravotních důvodů hospitalizován, tam už by to šlo rychleji.

Arne1

Jestli máš svého internistu, tak jdi za ním