Pokročilý

Co mi budou dělat na neurolog. vyšetření nebo na co se budou ptát?

Už jsem byla před 2 měsíci na EEG, výsledek jsem nedostala, ten mi řeknou teď na vyšetření, kontrole? Jdu tam ohledně toho, že mírně lupe v hlavě. Jsem hysterka, takže se toho bojím.. Třeba že mám nádor na mozku nebo tak něco...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

připrav se na to že budou chtít vědět
nemoci v rodině
jaké jsi sama prodělala nemoci
jaké máš zaměstnání
záliby - jaké sporty
možná si řekneš že to s tím vůbec nesouvisí a co je doktorovi do toho, ale on si skládá skládanku, co může u tebe vyvolávat ty stavy které máš .....
proto mu odpovídej pravdivě ...neboj se ničeho
bude zjišťovat tvoje reakce - třeba poklepem či jemným přejetí štětečku po těle- po kůži a jak reaguješ na různé podněty ......
Doplňuji:
snadno si najdeš i na netu - neurologické vyšetření -a tam si přečteš co tě asi čeká

Další odpovědi:

Zlatý

Asi Vám udělají ještě CT, to taky nebolí (leda byste se bála tmy v tunelu ;{)> budou zkoušet Vaše reakce na drobné fyzické podněty, ale jinak to není nic, co by stálo za řeč. Na neurologickém vyšetření jsem byl nesčetněkrát a vzhledem k tomu, že si krom výše uvedeného pamatuju jen neurčité útržky, nebylo to rozhodně nic nepříjemného.

Elile, pravdu má Hanulka i Quentos. Neurolog bude chtít nejdříve znát tzv. "rodinnou anamnézu" (nemoci v rodině), podrobněji to, co může souviset se Tvými problémy. Provede vyšetření (reakci nervových zakončení na vnější podněty) a navrhne případně další vyšetření.
Rozhodně není čeho se bát. Je to lékař, který má zjistit příčinu Tvých problémů a má Ti pomoci. Cokoliv si uvědomuješ, jako svá zdravotní omezení, by sis měla nejlépe sepsat a lékaři vše sdělit. Je toho hodně, co spolu souvisí a může lékaři pomoci k určení správné diagnózy.
Na neurologii jsem chodila velmi ráda, když jsem měla bloknutou páteř. Lékaři stačil většinou jeden pohyb a za chviličku bylo po bolesti.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.