Elile

Co mi budou dělat na neurolog. vyšetření nebo na co se budou ptát?

Už jsem byla před 2 měsíci na EEG, výsledek jsem nedostala, ten mi řeknou teď na vyšetření, kontrole? Jdu tam ohledně toho, že mírně lupe v hlavě. Jsem hysterka, takže se toho bojím.. Třeba že mám nádor na mozku nebo tak něco…

Nejlepší odpověď
hanulka11

připrav se na to že budou chtít vědět
nemoci v rodině
jaké jsi sama prodělala nemoci
jaké máš zaměstnání
záliby – jaké sporty
možná si řekneš že to s tím vůbec nesouvisí a co je doktorovi do toho, ale on si skládá skládanku, co může u tebe vyvolávat ty stavy které máš .....
proto mu odpovídej pravdivě …neboj se ničeho
bude zjišťovat tvoje reakce – třeba poklepem či jemným přejetí štětečku po těle- po kůži a jak reaguješ na různé podněty ......
Doplňuji:
snadno si najdeš i na netu – neurologické vyšetření -a tam si přečteš co tě asi čeká

Další odpovědi
quentos

Asi Vám udělají ještě CT, to taky nebolí (leda byste se bála tmy v tunelu ;{)> budou zkoušet Vaše reakce na drobné fyzické podněty, ale jinak to není nic, co by stálo za řeč. Na neurologickém vyšetření jsem byl nesčetněkrát a vzhledem k tomu, že si krom výše uvedeného pamatuju jen neurčité útržky, nebylo to rozhodně nic nepříjemného.

anonym

Elile, pravdu má Hanulka i Quentos. Neurolog bude chtít nejdříve znát tzv. „rodinnou anamnézu“ (nemoci v rodině), podrobněji to, co může souviset se Tvými problémy. Provede vyšetření (reakci nervových zakončení na vnější podněty) a navrhne případně další vyšetření.
Rozhodně není čeho se bát. Je to lékař, který má zjistit příčinu Tvých problémů a má Ti pomoci. Cokoliv si uvědomuješ, jako svá zdravotní omezení, by sis měla nejlépe sepsat a lékaři vše sdělit. Je toho hodně, co spolu souvisí a může lékaři pomoci k určení správné diagnózy.
Na neurologii jsem chodila velmi ráda, když jsem měla bloknutou páteř. Lékaři stačil většinou jeden pohyb a za chviličku bylo po bolesti.