Jak uvolnit zaraženou rýmu?

Co mám udělat,aby se mi konečně uvolnila zaražená rýma z nosu?Rýmu i kašel mám zhruba týden,ale než aby se to lepšilo,spíš se to horší.Nemůžu se pořádně nadechnout,ani se vysmrkat.Zkoušela jsem napařování,horký nápoj coldrex,kapky hedelix,zázvorový čaj,česnečku,horkou sprchu,bylinky a už fakt nevím co...poradíte mi někdo něco dostupného,jak uvolnit tu otravnou rýmu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

vypláchnout nos slanou vodou (MOŘSKÁ sůl) nebo se NAUČIT plavat, jet k moři, potopit se a natáhnout mořskou vodu do nosu :-)

Další odpovědi:

Zlatý

- nosní kapky používejte výhradně jeden týden, poté léčbu jimi přerušte (o vhodnosti jejich delšího používání se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem);
- vyzkoušejte přírodní přípravky (Nosní oleje, Nosní gely), včetně minerálních a mořských vod (Vincentka nosní sprej), u kterých je jedno, jestli je používáte pět nebo deset dní;
- vhodná by u Vás byla i návštěva alergologa, Vaše rýma může být alergická a vhodnou léčbou by se vše mohlo upravit;
- vyzkoušejte pro uvolnění nosu krátkodobě čichací (mentolové) tyčinky, s výběrem vám pomohou v lékárně;
- vyzkoušejte inhalovat (uvaříte si vodu v hrnci, přidáte sůl nebo pár kapek éterického oleje, vklouznete s hlavou pod ručník a inhalujete – pokoušíte se nadechovat střídavě ústy a nosem);
- vyzkoušejte i jiné prohřívací techniky: přikládejte si horké dlaně na lícní kosti v blízkosti nosu, uvolnit nos může pomoci ponoření rukou do horké vody (párkrát umyjte nádobí), vyplachujte si ústa horkou vodou nebo čajem předtím, než čaj polknete
- běžte do sauny
- vyzkoušejte homeopatické přípravky (k dostání v lékárně)

Zlatý

Chce to inhalovat , buď heřmánek nebo horkou vodu s alpou nebo mentolem

Bronzový

Ten výplach slanou vodou je supr věc, ale můžu doporučit, jít do lékárny a koupit si ji ve spreji - příjemnější aplikace atd.. :o) Už si nepamatuji, jak se produkt jmenuje, ale oni Vám určitě poradí.. :o)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.