Zlatý

Nejde spustit windows?

Před nedávnem jsem zde dával otázku ohledně spuištění windows, kdy se to opět vrací zpět a furt dokola a nelze se do systému přihlásit.
(Furt při startu ukazuje, že nebylo řádně vypnuto a ať vyberu dle nabídky-poslední konfiguraci. Když ji vyberu, systém nenaběhne a furt dokola).
Něco málo jsem vyřešil. Před vypnutím počítače zastavím antivir a zapnu ho zase až po zapnutí počítače.
A ejhle najednou to jde.
Kde je teda chyba? Mám windows xp profesional, antivir avast verze 6.0.1125
Proč to tak dělá?
A ještě jedna věc: Co to znamená, že můžu nastavit u toho antiviru, aby zkoumal při startu počítače?
Já nic nenastavoval, je to tak dané, ale můžu to zrušit. K čemu to je? Nedělá to náhodou to?
Doplňuji:
Nemám nic jiného.
Dělá to teprve několik dní. Po instalaci aktualizaci programu avast. mimochodem dělalo si to samo, já nic nechtěl aktualizovat. Mně stačí aktualizace databáze a ne programu. Ale čert to vem.
Prostě ho vypnu a pak zapnu a je to v poho.

Ještě teda nevím co je to zkoumánítěním systému, zkusím to vypnout a uvidíme.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak podobný problém jsem měl také.Na doporučení,jsem odinstaloval Avast,nainstaloval AVG free,a od té doby,problémy nejsou.Jenom mi přád doporučuje koupit plnou verzi.Neříkám,že to musí být totéž,ale za pokus to možná stojí.
Doplňuji:
Pro chudst.Za upozornění dík,zatím pracuje přes dva roky bez jediného problému.A nebo mám kliku.:))

Další odpovědi:

Zlatý

Jak jsem psal v podobnem tematu:
"Co odinstalovat v nouzovem rezimu Avast? A bud znovu nainstalovat, a pokud to bude delat stale, pak jiny antivir."

Potvrzuje mi to i zde tom004 (jen AVG za ziveho boha nedoporucuji, co jsem ho pouzival driv - je derave jak reseto).

A potvrzuji mi to i zde:
http://www.pc-help.cz/…

Takze odinstalovat. (Muj NOD ma take zakrtle 'zkoumani pri startu pocitace', takze to to pravdepodobne nebude, ale cert vi. Obcas o tom nachazim zminku na webu, jak se tu ted divam, ale nikde neni zadne poradne reseni, jen doporuceni k odinstalaci. Podle meho se to hada s nejakym programem - nemate zapnuty jeste nejaky AntiSpyware, Ad-Aware ci neco podobneho?)

Pokročilý

Mě osobně to takle blblo když se tloukly programy, zabadejte v pameti kdy to zacalo, posledni naistalovany program bude pricinou.

Jinak automatické aktualizace se dají vypnou v nastaveni.

Zlatý

Jó tak bacha!
Avast něco najde a začne odstraňovat, ale nijak to nejde. PROTO je tam možnost spustit při startu (ten nalezenej prevít ještě není aktivní, nejede) a Avast ho tedy lehce odstraní. Teprve poté se nastartuje PC, musíš čekat!
Stejně tak, jako když máš ve volbách Avastu zatrženo testovat při startu PC - při každém spuštění nejdříve maká Avast, pak se teprve spustí systém PC !!

Zdroj: zkušenost

Bronzový

Musím dát za pravdu Tomovi.

AVG používám cca 17 let bez jediného problému (ani v otázce stability PC, ani ve smyslu ohrožení virem a podobnými hajzlíky).

Na druhou stranu, s jinými antiviry jsem si užil (z donucení - zaměstnavatelé, školy atp.) až až...

Diskuze k otázce

Zlatý

chudst

tom004: To ano, me taky pracovalo bez problemu, ale pocitac bez problemu nepracoval :) Az nefungoval skoro vubec, zahodil jsem AVG, zkusmo nainstaloval NOD32 - projel jsem jim pocitac, vyskakalo na me asi deset viru, ktere AVGcko vubec neodhalilo a od te doby mi pocitac jel zase v pohode a ja nedam na NODa dopustit. (Nevyhoda je, ze je placeny, ale zaslouzi si tu castku.) Mozna, ze se jiz zlepsilo a derave neni, ja ho pouzival tak 6 let zpatky. Anebo mate kliku a nemate viry :) Pokud jste s nim spokojen, pak proc ne, nejvetsi duvod proc pouzivat nejaky program neni pro jeho plusy, ale kvuli spokojenosti uzivatele :)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.