Co dělat, kdyz zapnu pc a nereaguje?

Co dělat, když zapnu notebook a zobrazí se mi jen černá obrazovka a myš?
Doplňuji:
No, už se to trochu zotavilo, ale už se mi to jednou stalo a asi dvakrat jsem zapla notebook a vubec mesly otevrit ikony, nic, jen ikona vypnout, ale restartovat taky ne. Co dělat, aby se to uz nedělalo?

Nejlepší odpověď
led

Kdesi je chyba, drahý Watson…
Ale tých chýb môže byť veľa, priateľ Holmes.
Tak skontrolujeme: kontrolky blikajú… počítač pracuje, svieti kontrolka na myši? obrazovka nesvieti… USB je v poriadku
1 – Pristúpime ku kontrolnému vypnutiu – dlhším stlačením vypínača počítača (Power), držíme, pokiaľ kontrolky nezhasnú a počítač nestíchne. Po 10" zapneme znova a dúfame, že všetko naskočí v poriadku.
2 – Ak krok 1 je neúspešný, máme ešte dve možnosti.
a – nabootujeme z externého zdroja, CD/USB
b – zveríme počítač odborníkovi na odstránenie závady
3 -
a – zaplatíme za opravu a radostne pracujeme s počítačom ďalej :)
b – katastrofa, nefunguje ani tak, kúpime nový počítač. :(

Poučenie: zálohovať data, zálohovať data, zálohovať data – systém sa dá kúpiť, stratené data už nie…

Doplňuji:
Každý počítač, tak isto ako byt, potrebuje občas poupratovať, aktualizovať, rekonštruovať. Najlepšie je aspoň 1×mesačne.
1 – Upratovanie – znamená vyhodiť smeti z koša, pomocou špecializovaných programov vyčistiť registre, knižnice, stopy po pohybe v internete (veľké množstvá uložených záznamov v profilových adresároch)
2 – aktualizovanie – minimálne
antivír denné aktualizácie
u windows pravidelné utorkové (z ponedelka na utorok) aktualizácie systémové a bezpečnostné
uživateľské podľa potreby
3 – rekonštrukcie – oprava poškodených dát, súborov, clusterov, defrafmentovane, hlboké čistenie,…
Pokiaľ si to netrúfate, aspoň raz za čas (ako napríklad teraz) ak máte pocit, že treba a peňaženka s tým súhlasí, nechajte počítač prezrieť odborníkovi – pozor! odborníkovi! nie tým, čo sa za nich vydávajú…

Další odpovědi
beer

Rad už bylo napsáno dost, ale občas má podobné lapálie na svědomí taková maličkost, jako je zaseknuté tlačítko klávesnice (je trvale stisknuté).
Zkontroluj zejména klávesu Ctrl, nezadrhává-li ))

zjentek

začni u proudu,jestli máš v síti šťávu. Ale s tou myší jsem to nepochopil.

badisko

no usuzoval bych ze to bude problem Windows …normalne bych ho otestoval…tak­to..stahl bych si toto…http://ww­w.ubuntu.cz/ udelal si liveCD a spustil pokud by to fungovalo normalne …tak bych nainstaloval znova ..Windows …pokud na Windows nejak urputne netrvas tak bych tam rovnou hodil to ubuntu …instalaci zvladne i cvicena opice ..je to free ..rychly …stabilni system…odpadne ti cisteni windows …a nepotrebujes zadnej antivirovej program atd…pak dalsi moznost servis …

cochee

Hmmmm… s důvěrou jej svěřit do rukou servisu, nebo známého, který tomu rozumí…

anonym

Zkus obnovení systému.

Ladič pian

Až se podaří spustit notebook, otevři složku Počítač, a jdi na Vlastnosti disku. Tam je ve druhé záložce Nástroje, zvol Kontrola chyb. Vyber Automaticky opravovat chyby, ne pokusit se vyhledat a obnovit chybné sektory. Program CHKDSK /f kterýs vlastně spustila opraví chyby při příštím spuštění počítače.