mily

Nástup na střední školu

V zaří nastupuju do prváku a docela se toho bojím.Jak jste svůj první den na střední strávili vy?Jak dlouho jste tam byli,co jste dělali,seznamovali jste se?Vůbec nevím,co tam budeme dělat a to mě děsí nejvíc

Nejlepší odpověď
annas

Prvního dne se vůbec nemusíte obávat. Třídní Vám představí spolužáky, přečte školní řád – povinnosti a práva, případně provede školou, sdělí jména vyučujících, rozvrh hodin, pokud jste nedostali seznam učebnic, předá vám jej, uvede možnost stravování, zkrátka vše, co se týká provozu školy, organizační záležitosti – výběr jazyka, zařazení do skupin. Zpravidla po nástupu do tříd nebo do velké shromažďovací místnosti přednese slavnostní projev ředitel školy a přivítá všechny studenty i učitele. Nejsem si jistá, zda bude mluvit do rozhlasu i ministr školství.

Jak dlouho vás v první den ve školu zdrží, těžko říct, to je individuální. Nemustíe mít žádný strach. Kdyby takových dnů bylo ve škole víc!!! O nic nejde.

Další odpovědi
1popelka1

Nás šlo ze základky na stejnou střední několik, takže jsme se domluvili, že vyrazíme do školy dříve a zabereme si zadní lavice 🙂.

Postupně spolužáci přibývali, s některými blízko sedícími jsme se normálně seznámili – představili jsme se navzájem.

Třídní učitel se představil, řekl nám základy školního řádu, co nás bude vyučovat, předal rozvrh hodin. Za hodinu se šlo domů.

S těmi, s kterými jsme se seznámili jsme šli i cestou na autobus a začli jsme si říkat první pocity a dojmy, doteď jsme velmi dobří kamarádi a kamarádky.

A pokud jdeš na školu sama, normálně se své/svému spolusedícímu představ, opadne prvotní nervozita. A pak to půjde úplně samo. Třeba se zeptej odkud je a navrhni společnou cestu ze školy nebo společné čekání na autobus/vlak, zmrzlinu…

PostApMan

Annas Vám řekla přesný děj toho co se bude dít, já jen potvrdím 1popelku1, že bude úlpně nejlepší být ve škole co nejdříve, seznamování pak bude jednoduší a za tu chvíli než přijdou ostatní, seznam se s učiteli, prohlídni školu, seznam se s lidmi z vyššího ročníku atd. pak budeš ty ta tzv. „doma“.

pondělí

jen vám řeknu,že se moc díváte na americké filmy,není to nějaký rozdíl proti základní,jen,první den nebudete všechny znát
ale toto vím s povídání já celou střední školu strávil po špitálech,tak nebyl čas na uvažování,