KamČůZeK

Gymnazium, Zdravotnické Lyceum nebo Cestovní ruch?

Co myslíte_? Pro a proti. Chci pak pokračovat na vysokou, bud studovat pedagogiku, jazyky nebo medicínu:)

Nejlepší odpověď
annas

To si musíš rozhodnout sám. Nejvšeobecnější je gymnázium, odtud můžeš studovat na VŠ jazyky, pedagogiku i medicínu, připravuje ke studiu na VŠ.. Na zbývajících školách je zase víc odborných předmětů. Odborné střední školy jsou však vhodnější pro nástup do zaměstnání, pokud by sis studium na VŠ rozmyslel.

Další odpovědi
SajmonModer

Já bych šel na jazyky, ale jdi samozřejmě na to, co tě baví – baví tebe! Nic není lehčí nebo těžší, záleží jen na tvé mysli!

Berušinka

Já bych si vybrala školu, která už s nějakým zaměřením je (ale to se budeš muset rozhodnout jestli víc ty jazyky nebo medicína). Gympl tě na nic v podstatě nepřipraví – učíš se tam i předměty, které tě nebaví. A když z nějakého důvodu pak na VŠ prostě nepůjdeš, tak z gymplu nemáš žádnou specializaci – a tedy ani práci.