Avatar uživatele
Terésis

Kam po vojenské střední škole v Moravské Třebové?

Ahoj,
rozhodla jsem se pro vojenskou školu na obor Vojenské lyceum.
Nevím, ale co po ukončení středoškolského studia jestli by se dalo jít i na nějakou Zdravku a potom pracovat ve Vojenské nemocnici? Případně kde bych našla takovou vysokou?
Díky za vaše odpovědi:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, zzzlatokopka před 3244 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Můj synovec tuto školu vystudoval. Byla náročná především kvůli vojenskému „drilu“., Podmínkou pro přiejtí je nejen dobrý prospěch, ale i dobrý zdravotní stav. Dívek na školu chodilo minimum.

On se po maturitě přihlásil do Ostravy na VŠB. Obor jsem zapomněla.

Po maturitě je možné zůstat u vojáků, případně přejít na vysokou vojenskou školu vojenskou nebo třeba na vojenské lékařství nebo kamkoliv jinak. Není povinnost zůstat u armády.

Zvažte, co je pro vás lepší. Všeobecné vzdělání poskytuje lepší předpoklady pro studium na VŠ.
Doplňuji:
Je pravda, že pravda, že pro přijetí na vysokou školu stačí maturita n kterékoliv SOŠ, nejen gymnáziu.. Ale je také pravda, že pokud studenti SOŠ skládají na VŠ i zkoušky z matematiky, mají problémy..

Proto je důležité zvážit, kam se hlásit po maturitě, případně se matematiku doučit k přijímacím zkouškám, které jsou na úrovni učiva gymnázia.

Vím od synovce, že mnozí studenti, kteří přešli ze SOŠ, nezvládli zkoušky z matematiky a skončili. I jkdyž synovec měl na škole v Moravské Třebové z matematiky jedničku nebo dvojku, musel při složení zkoušky pořádně zabrat., ale na druhý termín zvládl.

Ad zlatokopka. Synovec vystudoval obor, který se týkal požární ochrany. Získal bakaláře a pokračuje v kombinovaném studiu na VŠE.

Slovo „dril“ jsem napsala v uvozovkách, takže jde o nadsázku, i když šlo o náročný vojenský výcvik. .

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Pro vstup do armády není potřeba mít vojenskou školu.
Šla bych na to naopak, na střední zdrávku, pak na VŠ zdrávku a pak si podala přihlášku do armády a prošla výcvikem. Výcvik je dost náročný, ale pokud člověk sportuje, tak ho zvládne:-)

Před nástupem na VŠ směr zdravotní je dobré vystudovat zdrávku střední, nebo gympl, jinak je člověk z učiva v pasti:-)

Pokud na škole máte poradce zajdi za ním a prober to s ním.
Doplňuji:
Jen doplním k Ann:-) Na VŠB je FBI ta je tomu trochu podobná, studuje tam hodně policajtů.
http://www.fbi­.vsb.cz/cs/in­dex.html

Upravil/a: zzzlatokopka

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Po absolvování vojenské školy v Moravské Třebové můžeš jít na jakoukoliv vojenskou akademii. Snadno si je najdeš je jich dost. Na př. http://www.unob­.cz/Stranky/de­fault.aspx
Doplňuji:
Studium na vojenské škole ti zabezpečí kvalitní vzdělání na úrovni a třeba i snazší přijetí na vysokou školu. Studium je náročné, protože se při studiu nic neodpouští a nediskutuje se o tom jestli je blbost se tohle učit nebo ne, jako na civilních školách. S vojenskou kázní je třeba počítat, ale nenazýval bych to drilem !!! Studoval jsem tuto školu ale za minulého režimu.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad mosoji.
Slovo dril jsem dala do uvozovek, takže jde o nadsázku.
Synovec n škole maturoval před 4 roky.

před 3244 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek