Terésis

Kam po vojenské střední škole v Moravské Třebové?

Ahoj,
rozhodla jsem se pro vojenskou školu na obor Vojenské lyceum.
Nevím, ale co po ukončení středoškolského studia jestli by se dalo jít i na nějakou Zdravku a potom pracovat ve Vojenské nemocnici? Případně kde bych našla takovou vysokou?
Díky za vaše odpovědi:)

Nejlepší odpověď
annas

Můj synovec tuto školu vystudoval. Byla náročná především kvůli vojenskému „drilu“., Podmínkou pro přiejtí je nejen dobrý prospěch, ale i dobrý zdravotní stav. Dívek na školu chodilo minimum.

On se po maturitě přihlásil do Ostravy na VŠB. Obor jsem zapomněla.

Po maturitě je možné zůstat u vojáků, případně přejít na vysokou vojenskou školu vojenskou nebo třeba na vojenské lékařství nebo kamkoliv jinak. Není povinnost zůstat u armády.

Zvažte, co je pro vás lepší. Všeobecné vzdělání poskytuje lepší předpoklady pro studium na VŠ.
Doplňuji:
Je pravda, že pravda, že pro přijetí na vysokou školu stačí maturita n kterékoliv SOŠ, nejen gymnáziu.. Ale je také pravda, že pokud studenti SOŠ skládají na VŠ i zkoušky z matematiky, mají problémy..

Proto je důležité zvážit, kam se hlásit po maturitě, případně se matematiku doučit k přijímacím zkouškám, které jsou na úrovni učiva gymnázia.

Vím od synovce, že mnozí studenti, kteří přešli ze SOŠ, nezvládli zkoušky z matematiky a skončili. I jkdyž synovec měl na škole v Moravské Třebové z matematiky jedničku nebo dvojku, musel při složení zkoušky pořádně zabrat., ale na druhý termín zvládl.

Ad zlatokopka. Synovec vystudoval obor, který se týkal požární ochrany. Získal bakaláře a pokračuje v kombinovaném studiu na VŠE.

Slovo „dril“ jsem napsala v uvozovkách, takže jde o nadsázku, i když šlo o náročný vojenský výcvik. .

Další odpovědi
zzzlatokopka

Pro vstup do armády není potřeba mít vojenskou školu.
Šla bych na to naopak, na střední zdrávku, pak na VŠ zdrávku a pak si podala přihlášku do armády a prošla výcvikem. Výcvik je dost náročný, ale pokud člověk sportuje, tak ho zvládne:-)

Před nástupem na VŠ směr zdravotní je dobré vystudovat zdrávku střední, nebo gympl, jinak je člověk z učiva v pasti:-)

Pokud na škole máte poradce zajdi za ním a prober to s ním.
Doplňuji:
Jen doplním k Ann:-) Na VŠB je FBI ta je tomu trochu podobná, studuje tam hodně policajtů.
http://www.fbi­.vsb.cz/cs/in­dex.html

mosoj

Po absolvování vojenské školy v Moravské Třebové můžeš jít na jakoukoliv vojenskou akademii. Snadno si je najdeš je jich dost. Na př. http://www.unob­.cz/Stranky/de­fault.aspx
Doplňuji:
Studium na vojenské škole ti zabezpečí kvalitní vzdělání na úrovni a třeba i snazší přijetí na vysokou školu. Studium je náročné, protože se při studiu nic neodpouští a nediskutuje se o tom jestli je blbost se tohle učit nebo ne, jako na civilních školách. S vojenskou kázní je třeba počítat, ale nenazýval bych to drilem !!! Studoval jsem tuto školu ale za minulého režimu.

annas

Ad mosoji.
Slovo dril jsem dala do uvozovek, takže jde o nadsázku.
Synovec n škole maturoval před 4 roky.