Lenča59

Střední škola

Ahoj jsem v 7. třídě a už začínám řešit na jakou půjdu střední školu. Chtěla bych na nějakou tu uměleckou… Hrozně ráda maluji a taky mi to aji jde, všichni mi to chválí a i já si myslím že to není nejhorší =) Taky bych šla na nějakou hereckou…ráda se předvádím, dělám blbosti a občas si i představuji že jsem v nějakém seriálu, natáčí mě kamera a vůbec si to neuvědomuju, že si to představuju =D Chtěla bych na obě školy. Je nějaká střední kde se de právě na hereckou a tu malířskou? Omlouvám se, já si to vůbec neumím vyhledávat. Byla bych ráda kdyby jste mi poslaly zdroje na ty školy kde si může přečíst co nejpřesnější informace. Bydlím na Moravě takže školy třeba v Jihlavě nebo v Brně..kdyby jste o mě ještě něco potřebovali vědět, doplním to v diskusích a děkuji předem ;)
Doplňuji:
děkuji všem moc za odpovědi, ale já se nerozhoduji pro prachy a budoucnost, ale proto že mě to baví! justjoke má pravdu ;) nebudu přece na nějaký školy kde mě to vůbec nezajímá.....ale i tak dík za snahu ;)

Nejlepší odpověď
justjoke

Ahoj. Myslím si, že pokud tě to baví, rozhodně bys to neměla vzdávat a mířit na technické školy, kde by ses akorát trápila a nebavilo tě to. I když si někteří myslí, že to nemá budoucnost, tak pokud si dobrá, budoucnost máš. Z výtvarnické školy potom můžeš pokračovat na grafiku, nebo k filmovým animacím. Když si v 7. třídě, máš ještě 2 roky na rozhodování, být tebou bych rozhodně navštěvovala výtvarný a dramatický kroužek, aby ses mohla zlepšovat a uvidíš, co tě bude bavit víc. Pořád můžeš dělat obojí, jedno jako zábavu a to druhé pak dá už trochu té práce. Nechci se nikoho dotknout, ale odrazovat tuhle mladou slečnu tím, že nemá šanci v žádném případě kvůli ekonomické době a radit jí aby šla navrhovat kryty, mi přijde.. zvláštní. To lze mimochodem i bez tech. školy, kde by jí mučili ostatními a pro ni zbytečnými předměty. Rozhodně to zkus, kdyžtak si potom můžeš pro sichr podat přihlášku někam na jistotu. Držím ti palce. :)

Další odpovědi
Alesh

To máš těžký. Určitě tě nechci nějak zrazovat, naopak! Člověk musí mít cíle a musí za nimi jít a to velmi tvrdě, pokud chce jednou něco dokázat. Moje spolužačka taková byla a je z ní poměrně známá herečka (Vratné lahve). Já to na ní už tenkrát viděl, že to někam dotáhne. Přitom jsme spolu chodili na střední (gympl) a teprve po něm šla na uměleckou VŠ. Čili i toto je pro tebe varianta – střední „univerzální“ ale samozřejmě kvalitní gymnázium a teprve pak se rozhodnout. Člověk má pak lepší rozhled.
Co se malování týče, tak prakticky není podstatné ani určující, že tě blízké okolí chválí. Jednak to jsou nepochybně laici a jednak to budou mnozí dělat víceméně automaticky. Opravdový talent má málokdo a posoudit ho umí jen opravdoví umělci. Navíc na umělecké školy tohoto typu je šíleně ale opravdu šíleně složité se dostat. Tím tě nechci odrazovat, ale musela bys být opravdu, ale opravdu vynikající. Zkus třeba ukázat pár svých nejlepších výtvorů nějakému malíři. Ofotit, poslat mailem, požádat o kritiku. Myslím, že by to nebyl v dnešní době problém.
Taky máš varianty typu ČVUT, fakulta stavební či architektury. Tam kreslení uplatníš, ale je to pochopitelně v kombinaci s vědou (matematika, fyzika, statika, mechanika atd.).

Michal Kole

Toto umělecké vzdělání nemá BUDOUCNOST v současné těžké ekonomické době.

Jdi na technický obor i tam můžeš využít umělecké sklony když budeš navrhovat VNÉJŠÍ okrytování.

Hodně lidí si nekoupí nový spotřebič podle technických parametrů, ale jen podle vzhledu.

Při navrhování krytů musíš brát v úvahu estetiku, a pak bezpečnostní funkci (např.elektrickou izolaci nebo izolaci proti teplu, např. u vařiče, konvice) a pevnostní parametry (aby když vezmeš za kryt tak aby ti kryt nezůstal v ruce a konvici s horkou vodou měla na nohách – popálenicny MIN 3. stupně – někdy je nutné transplantovat ků­ži)

Přečti si můj web proč studovat techniku

http://proc-mam-studovat-strojirenstvi-elektrotechni­ku.jecool.net/

co nebudeš chápat napiš mi na michal.kolesa@seznam.cz

Vezmu v úvaze jak texty vylepšit pro pochopitelnost „mladým“ je mi 30 tak neuvažuji, jako 14 letý puberťák co neví kam jít na školu a dává jen na rady „spolužáků“, které se týká jen blbnutí o přestávku" nebo rodičů, aby potom šel někam co není pod úroveň rodiny či známých – typicky černá řemesla jako zámečník, Každý chce mít z dítěte managera.

huxa

michal ti to řekl hodně tvrdě, ale výstižně, toto je jen dětský rozmar, který nemá budoucnost. ještě se soustřeď rok na školu (jde vidět, že hodně zakulháváš).
v tvém případě to stavebnictví, CNC, strojírenství je dobrý nápad, ale šak za 2 roky uvidíš a určitě se přeorientuješ na něco jiného ;)
Doplňuji:
hele, řeknu ti to takto, že tě něco baví je super, ale ze zábavy ani dobrého pocitu se nenažereš. Jestli tě to baví, neznechucuj si to školou. Nemaž si med kolem puse, tímto se na 99% živit nebudeš, ať chceš nebo ne. Máš ještě 2 roky na výběr škole, jak povídám, změníš názor.

venkovan

Protože máš ještě čas na výběr školy, projdi si některé veletrhy zaměřené na školství. Prakticky probíhají v každém krajském městě. Někde na podzim, jinde v předjaří. V Brně myslím bude v březnu – najdeš to na programu výstavišť.
Školy si můžeš vyhledat na internetu.
Ale přemýšlej o alternativě – vystudovat perspektivní obor kde najdeš uplatnění a malování si nechat jako koníčka a podle možností si udělat nějakou výtvarnou školu dálkově. A divadlo amatérsky. Pokud máš talent, dokážeš ho rozvíjet i při studiu třeba konstrukce raketoplánů. A pokud budeš ekonomicky stabilní, bude se ti tvořit lépe, než ve stresu, kde zas seženu peníze na nájem.

Lenča59

Hmmm takže díky…jen kecy o tom že nemusím mít šanci se tam dostat, že bych měla malou budoucnost…kecy kecy kecy!!! Mě tohle nezajímá, mě zajímají jen nějaké informace o školách! Alesh: já poznám v tomhle případě když někdo lže a kdo ne..Když např. mamka lže a dělá že se jí obrázek líbí, tak dělá „óóó“ nebo „jééé“ a usmívá se přitom…poznám když to myslí vážně…mé výtvory si neviděl tak neříkej že mi všichni jen kecaj! Bože lidi…

justjoke

Vůbec neznáme tebe a tvé obrázky, takže nemůžeme soudit jestli talent máš nebo ne. Taky si myslím že máš ještě dva roky a to je spousta času. Zadej si do googlu umělecká škola Brno, nebo něco podobného, a máš .. informace o školách!