Krasimirov12

střední škola…

Mám otázku… Když v prospěchu mám za 4 (v 8. nebo 9. třídě) tak je automaticky dáno, že nemůžu jít na střední ?

Nejlepší odpověď
annas

Máte právo se přihlásit na střední školu. Ale zřejmě byste měl počítat s tím, že šance na přijetí je mizivá Zvládnete přijímací zkoušky? Co dál?

V prvním kole přijímacího řízení může uchazeč podat dvě přihlášky (i na stejnou školu, ale různé obory). V dalších kolech přijímacího řízení není omezen počet přihlášek ani počet škol.

http://www.gy­kovy.cz/cs/ob­sah/prijimaci-rizeni-pro-skolni-rok-201415-2013

Další odpovědi
Drap

Automaticky to dáno neni. Záleží na konkrétní škole a na výsledcích přijímacích zkoušek. Pravdou však je, že takovéto známky mohou přijetí nepříjemně ovlivnit.

jpau

Nepochlubil jsi se z čeho… Já měl v 8. a 9. třídě taky čtyřky a u maturity jsem pak měl 2. nebo 3. nejlepší průměr ze třídy. Pokud máš 4 z chemie a chceš studovat třeba strojárnu tak je to naprosto nevypovídající…