Pokročilý

Mobil z USA do ČR

Jedu k tetě na prázdniny do USA a ona mi chce koupit dotykový mobil (nevím jaký), tak mysíte kdybych dal (v ČR) SIM kartu do mobilu, tak bych mohl normálně volat a posílat SMS ?
Doplňuji:
Mů strejda řikal že ma kamaráda, který to umí změnit, moc tomu nevěřím.(abych to nekupoval zbytečně)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V USA jsou jiné mobilní frekvence než u nás, takže v ČR by nefungoval. V ČR jsou frekvence 1800 a 1900 MHz.

Jestli jde mobil přeladit, aby pracoval na jiné frekvenci nevím, ale pochybuji o tom.

Ale co když se ti s tím mobilem něco stane, To jej budeš posílat tetě do Ameriky, aby ho odnesla do prodejny na reklamaci?

Mobil z ameriky ti asi nebude mluvit česky.

Určitě by se našly i další neduhy.

Další odpovědi:

Zlatý

V USA jsou jiné frekvence, nicméně moderní mobily mají všechny kanály, americké i evropské. Ale pro jistotu by bylo fajn to zjistit. Evropská pásma jsou 900 a 1800 MHz (Michal tam má překlep).

Bronzový

Ať ti dá peníze na Samsung galaxy S2 a ty si ho koupíš v ČR!!!

Stříbrný

České telefony v USA fungují, takže by to mělo být i naopak - akorát zkontroluj jestli má slot na sim kartu (četla jsem, že v USA "naše" sim karta vypadá jinak.

Ještě jsem našla tohle o těch frekvencích, co tady píšou ostatní:
"Pokud má telefon Tri-Band...tj.->vsechny tri pasma tak to samozrejme nevadi...muze byt akorat jiny jazyk ale telefon bude vsude funkcni..."

Takže stačí aby měl onen Tri-Band, popřípadě všechna pásma GSM a měl oby to jet i v ČR, akorát bez češtiny =)

Jo, jinak, pokud ti telefon chce koupit teta, tak ty ho přece platit nebudeš, ne? ;)

tady si to když tak přečti: http://console-forum.net/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.