Avatar uživatele
Killmen

Jak se zbavit závislosti na smartphonu?

Čau lidi, mám takový problém.Jsem závislý na mém smartphonu, poraďte mi jak se jí mám zbavit

Je to hrozné, když na něm nejsem, tak na něm pořád chci být a bez něj se nudím i když dělám něco jiného. Na mobilu pořád. Kvůli tomu vidím hůř a ani to mě nepřiměje abych na něm nebyl

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? fcoop, marci1, honza001, Altair-AC před 3549 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
petra15

Sezen si mobil s dvourádkovým displejem (starsí model). Budes i nadále k dosazení, a SMS taky pujdou.:-)xD

Dále ostatní odpovedi…obzvláste od fcoop k doporuc. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

V první řadě — a pak dlóóuho nic – musíš si upřímně!! přiznat,že jsi závislák.To je důležité ---pro tvé podvědomí. Nejlépe opakovaně. A hned za tím je položka – musíš SÁM chtít něco s tím udělat.
Je jedno,na čem jsi závislý – někdo chlastá,fetuje,maká v práci,hraje automaty – je jich spousta.Závislostí.
Povaha a důvody jsou stejné.

Většinou se utíká a je jedno,před čím.

Dosaď si místo FB smartphon a zkus to. Opakuji – základní předpoklad je upřímná chuť s „tím“ něco udělat. Nikdo ti v podstatě nepomůže,jsi na to sám.

Krok 1 – jak se zbavit závislosti na Facebooku
Takže se zhluboka nadechněte, a nahlas si sami k sobě řekněte: „Mám problém se závislostí na internetu.“
Dobře. Krok číslo jedna máte za sebou. A co následuje teď?

http://www.mi­ridia.cz/2011/04/­zavislost-na-facebooku-na-socialnich.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jantar2

\Pokud máš chytrý telefon jednoduše přejdi na nějaký starý model. Určitě Ti někdo z tvých přátel nebo rodiny nějákého starouše vypůjčí. Napříkald Nokii 3310 Tu měl kdysi každý včetně mě. (Ale já ji nedám)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michalka.K

Normálně, odinstaluj všechny aplikace, hry, smaž písničky. Když na tom mobilu nebudeš mít co dělat, přejde to :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hofmik

Dej ho do zástavy :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Pokud Vám svět – to je známí, zaměstnavatel, klienti, lidé na Vás závislí (děti, nemocní) – dovolí existovat, aniž jste dostupný, pak například na víkend mobila vypínejte a nechávejte doma, zatímco pojedete na chatu. Budete si nacvičovat snášení „absťáku“. Ale oni Vám to nedovolí, takže jste v dnešní době odsouzen ke zdrcující závislosti. Krajním řešením je odplout na Robinsonův ostrov a mobila po cestě hodit přes palubu … ;-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nomofobií ( závislostí na mobilu ) údajně v ČR už trpí každý druhý Čech. Pro začátek začni s tím, že mobil na noc vypínej. Potom bych třeba zkusila ho dát na pár dnů někomu do úschovy. Zkus s tím něco dělat. Expertka na sociální etiketu Liz Brewerová navrhuje jednoduchou léčbu:

„Lidé by měli mít určitou disciplínu a uvědomit si, že nežijí pro svůj telefon."

http://www.roz­hlas.cz/zpravy/clo­vek/_zprava/kaz­dy-druhy-cech-trpi-nomofobii-zavislosti-na-mobilnim-telefonu--1251388

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
punker

Vypni ho… 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pn65

Totálně se odreaguj, dělej něco velkýho, projekt, stavění, oprava kola, něco do čeho se žažereš a ten smartphon dej na ňákej čas třeba kamošovi.

Je to jen o vůli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika