Avatar uživatele
Anduška

Může dlouhodobé čtení eknih poškodit zrak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, bolak, pája139, Altair-AC před 3478 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Čtení knih je nebezpečný, to vím, protože když jsem byl malej a brácha spal v pokoji, vzal jsem si baterku otevřel macha a šebestovou a v tu chvíli tam vlítla máma a „koukej s tím přestat nebo si zkazíš oči“, a vod tý doby jsem raději nepřečet z knihy ani řádek..

už to vypadalo že mě máma zachránila, ale i takhlemálo stačilo, protože loni mi lékař řek že budu potřebovat brejle protože už se mi zhoršuje zrak, já řek „já vim, já čet knihu“ a von „aha..“ což je citoslovce přitakaní, takže zřejmě to má dlouhou inkubační dobu, každopádně když je to kurva tak nebezpečný, tak by to tam mělo bejt někde napsaný! cigára maj mnohem menší balení a taky se to tam vešlo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Nemůže, následkem může být pouze dočasná zraková únava. Pokud však jde i o tu únavu, tak pak je samozřejmě rozdíl, jakým prostředkem je ta e-kniha čtena (mobilem, tabletem, e-čtečkou,…)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nazdar Bazar

http://ona.id­nes.cz/sledova­nim-televize-zblizka-si-znicite-oci-aneb-nejvetsi-myty-o-zraku-1ew-/zdravi.aspx?c=A100701­_160227_zdravi_bad

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BarboraSim

E-čtečka má speciálně uprevný displej, který by zraku škodit neměl :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek