Anduška

Může dlouhodobé čtení eknih poškodit zrak?

Nejlepší odpověď
bolak

Čtení knih je nebezpečný, to vím, protože když jsem byl malej a brácha spal v pokoji, vzal jsem si baterku otevřel macha a šebestovou a v tu chvíli tam vlítla máma a „koukej s tím přestat nebo si zkazíš oči“, a vod tý doby jsem raději nepřečet z knihy ani řádek..

už to vypadalo že mě máma zachránila, ale i takhlemálo stačilo, protože loni mi lékař řek že budu potřebovat brejle protože už se mi zhoršuje zrak, já řek „já vim, já čet knihu“ a von „aha..“ což je citoslovce přitakaní, takže zřejmě to má dlouhou inkubační dobu, každopádně když je to kurva tak nebezpečný, tak by to tam mělo bejt někde napsaný! cigára maj mnohem menší balení a taky se to tam vešlo

Další odpovědi
cochee

Nemůže, následkem může být pouze dočasná zraková únava. Pokud však jde i o tu únavu, tak pak je samozřejmě rozdíl, jakým prostředkem je ta e-kniha čtena (mobilem, tabletem, e-čtečkou,…)

Nazdar Bazar

http://ona.id­nes.cz/sledova­nim-televize-zblizka-si-znicite-oci-aneb-nejvetsi-myty-o-zraku-1ew-/zdravi.aspx?c=A100701­_160227_zdravi_bad

BarboraSim

E-čtečka má speciálně uprevný displej, který by zraku škodit neměl :)