Kuře

Kousání klece

Proč Osmáci degu okusují mřížky svojí klece ikdyž tam mají hodně větví? Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
SellLolAcc

Hlodavci si brousí zuby skoro o cokoliv. Já jsem měl křečky a ti mi vždy okousali cernou barvu z klece. Ale nic by se jim po tom nemělo stát, tak klid.

Další odpovědi
atriplex

Nejčastěji zvířata okusují mříže klece, protože se nudí. Najděte jim nějakou zábavu – inspirací je na netu dost.

hawranek

Naši potkani mají prolézačku. míček na hraní, dvě patra, chleba, minerální kámen a stejně koušou klec…takže normálka.

mojitek

chovám potkánky už xxx let a téměř každej okusoval klec.A nebylo to tím že by se nudili nebo neměli nic na okus.Prostě je na tom něco přitahuje.PS: kvůli tomu okusování jsem 4 patrovou klec musel dát mimo spací místnost-nevyspal jsem se 😉

samicek333

Naše morče to dlělalo taky, ale ne proto, že by se nudilo, nebo si brousilo zuby, prostě chtělo ven. Později se naučilo i otvírat klec, ale už se to odnaučilo – klec jsme prostě zadělali zámkem a nešlo to – za čas to vzdalo, takže jestli jste podobný případ, možná takto…

bohužel jsem žádného osmáka neměla, takže nevím, jestli s takto může chovat i osmák, ale naše morče ano…Zkuste mu tam dát hodně tvrdého jídla, ale aby ho měl rád a na kousání klece mu nezbude čas…

Pudlík

Já měla křečíky a pomocí kousání mříží se dožadovali pozornosti.

bubukaa

skus jim tam dát třeb nějaký tvrdší vetší špalek dřeva