ona neví

Můj potkan je agresivní

Mám potkana asi 10 měsíců, nejprve byl u kamarádky, která s ním problémy neměla, já většinou také ne, až v poslední době nechtěl vylézat z klece a pak po mě začal vystartovávat a už dvakrát mě kousl. Přitom jídla dostává dostatek. Může to být tím, že se mu dost nevěnuji, nebo že si utváří postavení ve ,,smečce" ?

Nejlepší odpověď
Drap

Doporučuji skamarádut ho s nějakým pořádným hadem. Potom se zcela jistě sklidní

Další odpovědi
Berušinka

Může to být změna prostředí, nemoc nebo to může záviset i na tom jestli dostává či nedostává maso. Také si může bránit klec – jako své teritorium a venku může být hodný a mazlivý.
Jinak jsem slyšela, že potkan jako potrava zakousl hada, který ho měl sežrat.

gnosis

podle me pomuze kastrace, u kraliku to pomaha. ale nevim, ja mel bilou laboratorni krysu (samce) a ten nic takoveho nedelal.

bobánek

Tak mi ho doveste ohař kterého mam v profilu se o něho postará.Na poli běžně chytá myši a hraboše,tak že potkan nebude pro něho nic složítého.

KamČůZeK

Není nahodou tvůj potkan nemocný nebo tak něco? Protože většinou, se nezačnou chovat jinák ze dne na den :)