Adam2

Je nelegální zabít v lese zvíře, pokud by na vás zaútočilo a pokud byste nebyl myslivec?

Kdybych třeba šel v lese na procházku postodvacáté, zaútočil by na mĕ divočák a já měl u sebe něco na obranu (např. lovecký oštěp), bylo by to pytláctví?

Nejlepší odpověď
_Bůh_

No kdyby na vás zaútočil divočák, tak je po vás. Jestli jste někdy viděl jeho štětiny, tak víte, že se po nich kulka jen sveze a zvířeti nic neudělá. Byste musel mít větší ráži, kulovnici. A to už je zase potom otázka, proč chodíte s kozlicí (puškou) po lese.
Ochrana života ale není trestná (krajní nouze, nutná sebeobrana).

Další odpovědi
seraphico

Není to nelegální. Doporučuji se mrknout na odkaz, kde se dozvíte, co pytláctví znamená.

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Pytl%C3%A1ctv%­C3%AD

Kazatel

Právě naopak a dokonce nejen zvíře.

aliendrone

To záleží na konkrétním zvířeti. Pokud by to zvíře bylo erotochlívný Kepler nebo sňatkový unterwassermann zjentek, tak by to Policie ČR řešila jako vraždu, tedy trestný čin. Na druhou stranu by se daly najít celé ZÁSTUPY žen, jež by v tom spatřovaly chvályhodný skutek sice pozdní, ale přeci jen spravedlnosti. ;) :D :D

elkon

Ne, je to obrana.

hapiky

Divočáků je tolik, že bys ještě dost možná dostal odměnu.
Pro záchranu svého života můžeš udělat cokoliv, pokud tvá obrana bude adekvátní.
Nemůžeš postřílet všechny jeleny v lese s tím, že ti připadali smrtelně nebezpeční.