jirka F

Umí klíšťata i létat?

Leze jenom klíště nebo umí i létat, většinou jsem si nevšiml, že mají křídla, ale prý se to říká, že klíště umí létat, je to pravda?

Nejlepší odpověď
annas

Objevil se nový druh tzv. klíštěte, slyšela jsem v TV v relaci o přírodě.

Je to tzv. "kloš jelení, který si vydobyl přídomek „létající klíště“. Není sice tak nebezpečný jako pravé klíště, ale je mnohem větší a člověk se může od něj nakazit bartonellou a tularémií!

Zajímavý je také fakt, že kloš po usazení na hostiteli ztratí svá křídla, která vlastně potřeboval jenom proto, aby se dostal k hostiteli. Je také pravda, že kloši se obecně špatně vyndavají z vlasů na nohou mají háčky, kterými se spolehlivě zachytí a drží se"
atd. .

http://www.skud­ci.com/klos-jeleni

Tyto druhy se zaměňují – „pravé klíště“ je parazit, který neumí létat, zatímco „létající klíště“ je jiný druh, který se u nás přemnožil.

Další odpovědi
marci1

Klíště nelétá, je hmyz lezoucí a jejich prostředí je jen asi do 50 cm od země.
To, že padají v lese ze stromů, je pověst. Vznikla asi tím, že si ho lidé pletou s klošem jelenním, který nejdříve létá, pak ztrácí křídla. Živí se krví savců a ptáků. 🙂

quentos

Předpokládám, že ve větu v popisu otázky jste schopen přečíst na jeden nádech.