bubukaa

Králík – pravda či výmysl

Kamarádka mi říkala že měla králíka, dostala ale ještě jendoho králíka a morče, a prý že se ten starý zbláznil a ty dva nové ....... sežral.....prostě jim ukousl hlavu a nenašli zbytek těl atd. … nevím zda je to pravda a moc by mě zajímalo jestli by to bylo vůbec možné … musela jsem se na to zeptat protože by mi to pořád vrtalo hlavou …Díky za odpovědi
Doplňuji:
já vím že to asi nemůže být pravda jen mě to jako… zajímalo

Nejlepší odpověď
beer

Stává se, že mladá samice sežere svá první mláďata, při dalším vrhu většinou už ne. Pokud ano, vyřazuje se z chovu.
Toto je známá zkušenost chvatelů, takže tvrzení, že za určitých podmínek toto není možné, není pravděpodobně na místě.

Zdroj: http://www.bobisek-kralicek.estran­ky.cz/clanky/ne­moci-kraliku/nejcastejsi-nemoc.html

Další odpovědi
mojitek

🙂 králík nemůže pozřít maso ani kdyby se po… To si z Vás kamarádka vystřelila..a pěkně 🙂
Doplňuji:
bolak : králík může samozřejmě ublížit,jako každé zvíře,to ano.Ale pozřít maso..tomu se mi nechce věřit.Nemá na to uspořádanej žaludek,je to býložravec.Králíka jsem měl taky,zkoušel jsem to i s masem a ani ťuk.Inteligence rovnající se asi zhruba mýmu zapalovači :o) s potkánkem se to nedá vůbec srovnat..

venkovan

Králík patří mezi hlodavce a dá se říci mezi sociální – žijí ve větších skupinách (zajíc je víc samotář).
U hlodavců když se přemnoží a nastane nedostatek potravy, tak se projeví i kanibalismus. Nedávno jsem viděl podobný příběh z Austrálie, kdy nějací hraboši množili tak, že se nakonec navzájem požrali. Podobný příběh se vypravoval z východního Slovenska myslím o křečcích.
Takže co my víme co se děje v králičí hlavě když se dostane do stresu.
Proto ne že bych takovému příběhu moc věřil, že by králík ukousal hlavu druhému, ale je to jen hlodavec.

bolak

Teď mi možná mojitek ukousne hlavu, ale maso králík sežrat může.

Jednou mi spadla do klece patka salámu, než jsem stihnul otevřít klec už byla pryč. Jindy jsem ho nechal proběhnout a on mi vlez do odpadků a vyhrabal si tam takovej seschlej zbytek z kuřete, dokonce smaženýho. A není to tím že by nedostával nažrat, potravy má v kleci na tejden dopředu.

A co se týče toho sežrání jednoho králíka druhým, tak těžko říct jestli se to vážně stalo, zvířatům někdy prostě hrábne. Já viděl zakrslýho králíka, kterej člověku (kamarádovi) ukousnul špičku prstu i s nehtem, takže podle mě je klidně možný, že králík dokáže zabít jiného králíka. Jestli ho pak i dokáže sežrat, tam si myslím že si to tvá kamarádka poněkud přikrášlila :) minimálně kosti by se najít měly.

Drap

Pokud to byli dva králíci stejného pohlví, mohli se rvát, i kousat, ale aby jeden druhému ukousl hlavu, nebo ho sežral, je vyložená pitomost.

samicek333

Možná, že pokud byl silnější a dominantnější, mohl jim ublížit, třeba je kousnout, ale ne sežrat, i kdyby jim způsobil smrtelná zranění, maso nesní…

janek66

Pokud se jednalo o samce, může silnější slabšího pokousat, stalo se že se mi ke starému samci dostal mladý a ten ho tak pokousal že zemřel, ale sníst ho to určitě ne.