anonym :D

Dostane se z toho ještě králík?

Dobrý den, mám doma šestiletého beránka, kterého už od pondělí trápí zánět průdušek. Na veterině nám předepsali antibiotika, která jsme dnes museli změnit, jelikož ta původní nezabírala. Dále ho pak musím dokrmovat stříkačkou, jelikož kvůli ucpanému nosu nechce jíst a pít, což je celkem problém, jelikož se stále snaží bránit. Kromě toho ucpaného nosu také dýchá téměř jen pusou a z nosu mu chvílemi tečou hleny. Jelikož se na veterinu dostanu nejdříve až v pondělí, tak se tady chci zeptat, jak králíka krmit stříkačkou tak, aby se nebál a nesnažil se bránit. Také se chci zeptat, zda s tímto někdo nemáte zkušenosti a zda se z toho může králík ještě dostat?

Odpovědi
Filip84

Tak máš doma králíka, nebo barana?

Na bronchitis se neumírá, dokonce ani u králíků, umírá se na pneumonii. Z bronchitis může být pneumonia. Aby z bronchitis nebyla pneumonia, musí být pacient v klidu a brát expektorancia. Nevím, jaká expektorancia, a v jaké dávce, se dávají králíkovi: poraď se s veterinářem. Pokud nebude mít expektorancia, je docela velké risiko, že se bude hlen kumulovat, pak pneumonia, a pak už je to na hospitalisaci.

Pokud zvíře nežere a nepije, je to špatné, úplně na rovinu. To nutně neznamená, že umře, ale směřuje k tomu, protože zvířata nad sebou, oproti nám, nepřemýšlí, nemají předsudky, nebo skrupule, takže žerou a pijí, pokud to jenom trochu jde. Pokud s Tebou králík při krmení bojuje, pak je chyba na Tvé straně, a ne, opravdu nevím, jak po šesti letech vztahu narovnat to, že je pokřivený, a že s Tebou králík bojuje. Opravdu nevím.

Je to jak s kotem: kot se musí mýt od mala. Když je kot velký a není mytý pravidelně od mala, tak pak při mytí vyvádí psí kusy. Tohle je to samé: kdybys ho od mala bral do rukou, krmil z ruky, tak to až takový problém nebude, jenom na něj nesmíš tlačit a musíš mu, do toho žrádla či vody, namočit tu stříkačku, protože zvířata komunikují hodně čichem, že jo.

Králík se z toho může dostat, ale měl by o něj někdo lépe pečovat.

paul1

S tímto zkušenost žel nemám, i když chovám králíky mnoho let, ještě jsem takový problém u králíků nezažil. Tak držím palce.

Drap

Může se z toho dostat. ale moc bych na to nespoléhal. Jinak než jak říkáš to nepůjde. Bude top muset vydržet. Ten už je chudák tak starý, že už měl být dávno na smetaně. Připrav se i na špatný závěr.
Jinak přeji rychlé uzdravení.

Dochy

Filip: Beránek je jedno z plemen zakrslých králíků,