tomas1541

Může jedna kuna zabít 10 slepic a jednoho kohouta?

Je vůbec možné, aby 1 kuna zabila 10 slepic a kohouta? Vlítla nám kuna do kurníku někdy večer a ráno jsme našli 10 slepic (všechny) mrtvé a kohouta, taky nevíme, co se tam odehrávalo, ale jedna kuna? Kohout by ji měl snadno zmáknout :)

Je možné, že jedna kuna zabije 10 slepic a ještě k tomu pod ochranou kohouta?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak máte zabezpečený kurník. Jsou-li ti tvorové hladoví, tak mohou nadělat škodu.

K nám chodíval tchoř, ale ti už jsou vzácní, kuny jsou prý hodně přemnožené a lasičky – jak kde.

  1. Myslím si, ´že jde o lasičku. Ta vypije krev a nechá slepice na místě.
  2. Kuna slepici odnese, ale často krade vajíčka.
  3. Škodnou může být i liška. Rovněž liška vždy kořist neodnese, ale napřed slepice zardousí, a s sebou si vezme jeden až dva kusy.

Další odpovědi
Drap

Teoreticky může. To co popisuješ vypadá spíše na lasičku.

briketka10

Měli jsme kunu na půdě měla mladý a on my si mysleli, že
zakousla sousedovi všechny holuby, které si šlechtil na
výstavu. Svedl to tenkrát na mého malého kocourka. Byl
ještě kotě. Nakonec se ukázalo, že to nebyla kuna ani můj
kocourek, ale dravci, kteří létali nad jasany a dříve nebyli
vidět, protože stromy nebyly pokáceny.
Ale vím co kuny a lasičky dokáží:

Kuna skalní je ta mrcha co u nás bydlela a dělala randál:

Potrava

Kuna se živí především hlodavci a dalšími drobnými savci, na podzim tvoří většinu jídelníčku ovoce. Důležitou složku její potravy tvoří i ptáci (především pěvci a hrabaví), a to jak dospělí jedinci, tak vejce a mláďata. Kuna systematicky plení ptačí hnízda, kde si počíhá i na dospělé jedince. Patří mezi obávané návštěvníky kurníků, kde často zakousne všechny slepice, aniž by je sežrala či vysála krev.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kuna_skaln%C3%AD

Lasice loví jen hraboše a jsou daleko menší. Neútočí
na slepice ani nežerou vejce:

Jednou ji dokonce chytil můj již zemřelý kocour Macík
a já myslela, že je to veverka a celou ji zbaštil :)

 https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lasice_kol%C4%8D­ava

dubraro

Je to možné a nijak výjimečné. Zvláště kuna, která má mláďata, zabíjí jak šílená.

Drap

Kuna většinou, i když má mláďata odnese vajíčka. Lasička je schopná vybít celý kurník. Prokousne hrdlo a pije krev.