annas

Kde žijí električtí úhoři a kde se v nich bere elektřina?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Elektrický úhoř:http://wikipe­dia.infostar.cz/e/el/e­lectric_eel.html

Další odpovědi
vagra

Podél ocasní páteře mají tyto zvláštní jihoamerické ryby sloupce několika tisíc destiček zvaných elektroplaxy, které jsou seřazené jako monočlánky v baterii. Vždy jedna strana destičky se nabíjí elektrickým nábojem z nervových zakončení. Celkové napětí baterie může dosáhnout úctyhodných 600 V a vybíjecí proud o velikosti až jednoho ampéru dokáže omráčit koně – nebo taky zabít člověka. Úhoř svou „živou baterii“ ale využívá nejen k zneškodnění kořisti, ale také k jejímu vyhledávání.
Podobným rafinovaným orgánem se pyšní i električtí sumci a rejnoci.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=233

Lenjička

Ëlektřinu máme v sobě každý.

Nervové počitky přenášíme slabým napětím. Pokud se mezi nervovými buňkami (neurony) vytvoří potenciál větší než 15mV, vznikne vzruch, který se dále šíří.

Úhoři umějí toto napětí akumulovat a na podráždění vybít 🙂

Kerberus

Leničko, to všecho víte sama bez nějakého odkazu?