Morčata331

Králík a morče

Mám doma morče
Můžu k němu pořídit králíka?
Máme na to morče velikou klec tak by se tam určitě vešli

Nejlepší odpověď
www

V mém mládí bývala na vesnici morčata výlučně v králíkárně, spolu s králíky a nebyly sebemenší problémy.
Dnešní morčata jsou v podstatě stejná, nevidím v tom tedy žádný problém. Určitě, v některých jedinců, to bude chtít trochu trpělivosti, než si zvířata na sebe zvyknou, ale žádný problém zásadní. Naopak, budou mít mmj. kamaráda a spolu se zabaví často i bez tebe.
Zkušenost

Další odpovědi
Braník

morčata a králíci e většinou dobře snášení,zkus to a uvidíš

http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=Kr%c3%a1­l%c3%adk+a+mor%c4%8­de

Danča84

Spousta lidí chová v jedné kleci zakrslého králíčka spolu s morčetem, v tom problém nevidím. Křížení se bát nemusíš, králík s morčetem mladé nesplodí. Je ale nutné dodržet několik věcí: 1) dostatečná velikost klece – píšeš že máš velkou klec, ale pod tím si každý může představit něco jiného. Pro jedno morče je absolutní minimum 70×40cm (KLECE 60X30CM PRODÁVANÉ JAKO „PRO MORČE“ VE SKUTEČNOSTI NESTAČÍ, CHOVÁNÍ NA MALÉM PROSTORU BEZ MOŽNOSTI VÝBĚHU JE TÝRÁNÍ!!!!!), pro králíčka ještě větší. Pokud chceš chovat oba dohromady, potřebuješ tedy klec aspoň 120cm dlouhou. 2) králíčka pořiď co nejmladšího, lépe se spolu sžijí 3) seznamuj je postupně, nejdřív klec přepaž mřížkou aby se viděli a cítili ale nemohli si případně ublížit. Při mazlení je ber na klín spolu aby se „očichali“ bez mříže a sleduj, jak se k sobě mají, jestli se nezačínají prát. Dělící mřížku odstraň asi po měsíci, a dej do klece dost prolézaček, aby si nebyli nonstop na očích, ale měli každý možnost vlastní schovávačky 4) musíš připustit i možnost že pokusy o seznámení selžou a zvířata se Ti spolu budou prát, zvlášť pokud Tvůj morčík je již starší. V tom případě budeš muset pořídit další klec a chovat je odděleně. Máš místo na tuhle variantu?
Nevím jakého pohlaví je Tvé morčátko, ale zkus zvážit pořízení společníka spíše vlastního druhu. K samičce mladou samičku, ty se spřátelí snadno (podle bodu 3), k samičce starší 4 let můžeš i samečka, už Ti nezabřezne. Samci se dobře spřátelí v mládí, pokud máš staršího, dej k němu úplně mladičkého (4–5 týdnů). Dva starší samci zvláště pokud už aspoň jeden kryl samici by se mohli prát. Ale není to pravidem, já chovám spolu dva samce, oba připouštím k samicím, a po „spřátelovací proceduře ad 3)“ si rozumí docela dobře:-) Podívej se sem http://www.kra­lici.cz/morca­ta/pages.asp?f=po­rizujeme, tady je to pěkně popsané:-)

Láála

Morča králík, to jsou ty dva nej kámoši. Dohromady je dát můžete, mnoho lidí to tak má.

horaad

No tak dát je k sobě můžeš.Otázkou je, jestli by se navzájem nezabili.