Avatar uživatele
sarinks258

Jak zabavit morče?

Ahoj,mám morče starší 5 let.Zkoušela jsem různé triky,ale když ji vždycky pustím po pokoji,sedí a čumí,když má zeleninu,tak někdy po ní čapne.Jenže já chci, aby se pohybovala více,i když na to není zvyklá.
Jak morče přinutit,aby běhalo po místnosti?Mám jí něco vyrobit,či není už na to stará?
Děkuju:)
Doplňuji:
Hlavně aby měl prostě pohyb 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, pája139 před 3648 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
MK44

Je-li celý den samo v krabici a pak ho postavíš doprostřed velkého pokoje, není divu, že je celé nesvé. Pokud něco vyrábět, pak, jak píše Nely.P, ohrádku, kde bude mít víc prostoru a kam lze dát něco nového – a zároveň se nezadělá byt. Morčata se dožívají nějakých 10 let, ale jsou to zvířátka skupinová. Byť se, zvláště samečkové, můžou poprat, samotnému na světě smutno. Se skupinou samiček nebývají problémy. Jde-li o samičku starší než 5 let, možnost zabřeznutí je již nízká. Ale pokud k samičce pořídíme samečka, je třeba počítat i s mláďaty a s nutností samečka načas odstavit do vlastní krabice.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Odpovím otázkou.
A proč nutit jinak spokojené zvíře k aktivitám, které se líbí jen tobě a nikoliv jemu?
Sorry, ale to je přece nesmysl !!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
Nely.P

Morče není pejsek aby za tebou běhalo :), no možná bych mu pořídila kamarádku :). Možná se bojí běhat protože je v nějakém cizím prostředí i když to tam zná (protože tam má klec) , pořiď mu ohrádku bude to lepší jak pro něj tak pro tebe… Nic jí nevyráběj , již už má za sebou nějaký věk.
Možná je to i tím věkem že už je stará tak moc nechce řádit :)

Doplňuji:
Pozor ale pokud budeš přemýšlet o pořízení kamaráda , tak pouze samičku , samečka nikoliv!Samička už je stará a pokud nikdy nebyla březí , tak by zabřeznutí na 100% bohužel nepřežila , samičky se nechávají zabřeznout do 10–12 měsíce :)

Upravil/a: Nely.P

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Pohyb bude mít, i když ho hodíš z kuchyně do obejváku :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mozeq

Souhlasím s pořízením kamarádky 🙂 a nejlépe co nejmladší, aspoň mu trochu rozproudí krev :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Morče je společenské zvíře, které se chová ve větších skupinách. Jedné je smutno. Pořiď si k ní kamarádku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

skúšali ste nejaké morčeagility?
že neexistujú?

urobte ich, dnes sú ľudia tak zblbnutí, že zaručene budete mať úspech.

;)

před 3648 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

morčel kombat

před 3647 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek