dust8

Jak se rozezná starší kuře od slepice?

Nejlepší odpověď
annas

"Prvním nepřehlédnutelným znakem je celková velikost a vzhled. Mladé slepice jsou drobnějšího vzrůstu a uchovávají si svěží vzhled.

Kuřice, pro které je typická žlutá kůže, mají výrazně žluté zabarvení nohou, což představuje fakt, že slípka ještě nezačala snášet vejce.

Také podle hlasu – spíš pípání než kvokání.
https://www.sle­picar.cz/blog/17-jak-poznat-stari-slepice.html

Nesení vajec ´slepice. Podle stáří kuřete mezi 6. – 8. týdnem na farmě, v domácím chovu mezi 8. – 10. týdnem.
--

V obchodě je na napsané kuře či slepice.
......

Podle tuhosti masa, jak píše Nassin, lze použít pro zabité kuře či slepici.

U živých tvorů rada zbytečná. Podle této rady budete zabíjet drůbež, vařit a pak poznáte, zda jíte slepici či kuře?

Další odpovědi
Nassin

Podle tuhosti masa.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.