B♥A♥G

Kolikrát se nutně musí pouštět burunduk ven z klece?

Četla jsem, že každý den. Ale zdá se mi to asi moc. Navíc na to ani není čas.
Doplňuji:
hanulka11: 1) Nezdá se mi klec o velikosti 76 cm na výšku, 68 cm na šířku a 39 na hloubku málo

  1. S burundukama se fakt mazlit nedá, běhají rychleji než psi, a posadí jedině když žerou
  2. Já se snažím si na něho udělat čas: každý den mu dávám jídlo a čistou vodu, i když má ještě třičtvrtě nádobky na vodu i tak. A pořád mu kupujeme nové jídlo, sbíráme v lese žaludy, ořechy a kupujeme nové věci, např. už druhou houpačku za stovku, protože předchozí roztrhal. A myslím, že jednou za 2–3 dny stačí, když ho pustím třeba na půl hoďky

Nejlepší odpověď
anonym

Klecový chov v domácích podmínkách nikdy žádnému zvířeti, které není domestikantem nemůže vyhovovat. Odbornou péči a držení v podmínkách, které se snaží co nejvíce imitovat přírodní podmínky mají jen někteří chovatelé a zvláště ZOO. Pokud už trápíš burunduka v bytě, v kleci, tak mu alespoň dopřej dostatek volného pohybu a hlavně zvaž, zda by mu nebylo někde jinde lépe.

Další odpovědi
Lucijej

Tak si ho nepořizuj, když na něj nemáš čas.
Doplňuji:
Pro takové zvíře je tahle klec malá a když ho pouštíš jednou za dva – tři dny – je to hrozně málo. Právě, že pořád běhá, tak potřebuje hodně prostoru a tím, že ho držíš v tak malém prostoru, tak ho jenom týráš.
Proč ho nenecháš vypuštěného ty tři hodiny, když se učíš?

hanulka11

Každé zvíře potřebuje pohyb a jen sedět v kleci to nelze. Kdo nemá čas, neměl by si nic takového pořizovat . On zase nebude třeba mít náladu ,až ty se s ním budeš chtít mazlit . Lidé a zvířata si k sobě miusí najít cestu a čas . Jinak to fakt nemá cenu .
Doplňuji:
Navíc on nemůže mít malou klec .pro něj je vhodná voliéra ,protože bez pohybu nemůže být -je to jako bys mu odepřela vodu a žrádlo. Pokud mu nemůžeš poskytnout velký výběh ,raděj ho někomu daruj, kdo mu poskytne co je pro něj k životu důležité

anonym

Burunduk není zvířetem pro každého. … Rozměry klece by měly být minimálně 100×50×100 centimetrů.

Zdroj: http://www.muj-burunduk.estran­ky.cz/clanky/o-burunducich/koue-burunduka.html

terry

Proč si ho pořiziješ, když na něj nemáš čas?
Jen voda a jídlo nestačí. Tobě by to stačilo? jen se najíst, napít a ven nechodit?
Doplňuji:
cituji:
Velikost voliéry:
Tito malí neposedové potřebují mnoho pohybu! Proto by měli být burunduci žijící v zajetí umístěni ve velké voliéře s nejmenší mírou základní plochy metr x metr a dva metry vysoké. Voliéra pro burunduky není nikdy příliš velká.

http://www.zo­ohit.cz/shop/ma­gazin/39845/39­853

Advance

Tak ho pouštěj třeba do schodů (pokud tedy nějaké vlastníte) myslím že by ho to mohlo trochu zpomalit popř. vyčerpat když to ještě několikrát zopakuješ.

Advance

Stačilo by, kdyby si lidem kteří si našli čas, aby mohli odpovědět na tvou otázku, prostě a jednoduše poděkovala, nebo se s nimi nehádala, jelikož jsou asi starší a jejich odpovědi se shodují.

anonym

Prioritou není délka života, ale kvalita. V přírodě mají zvířata např. přirozené predátory, takže se jich velká část vůbec nedožije dospělosti. Z toho potom pramení výpočet průměrného věku. Předpokládám, že by tvůj burunduk, kdyby měl na vybranou vyměnil nejistou volnost za jistotu klece.

B♥A♥G

A navíc, jak jsem měla vědět ve 4. třídě, že do šestky půjdu na gympl a že tam bude AŽ ŠÍLENĚ HROZNĚ MOC UČENÍ?? Učím se minimálnš 3 hodiny denně, to je málo a taky mám svoje koníčky. Snažím se si pro něho udělat co nejvíc času

hanulka11

To ale není omluva. To je jako bys měla pejska a byl stále přivázanej .

B♥A♥G

Bohemica: Ježíši :D, celkem dost lidí chová burunduka, máma zná jednoho i osobně. A navíc v zajetí se prý dožívá dokonce 12ti let, zatímco v přírodě jen třeba 6, takže…

Lucijej

No ale u tebe v těchto podmínkách opravdu těch 12 let nevydrží.

terry

Jak, máma zná jednoho osobně? Ona se sním kamarádí v té kleci?
Mysli na to, kolika let se zvíře dožívá a co budeš dělat ve volném čase za několik let. Abys stále měla dost času.
Na učení a koníčky se proto nevymlouvej. Rodiče ti ho přece doma schválili, takže jsou v tom s tebou.

hanulka11

To i naše morče mělo větší klec – asi nevíš co je voliéra . Jo lidi chovají /nevím jestli se to dá tak říct/ spíš trápí různá zvířátka,ale na úkor jejich spokojenosti, Ty zvířátka nemají šťastný život. A pustit ho jednou za 2–3 dny to je zatraceně málo . Najdi si na netu stránky o něm a dočteš se co k svému životu potřebuje.
A proč ses tedy vlastně ptala , když tvrdíš ,že mu to stačí tak ,jak to děláš ? Nějak si rozporuješ a nechceš si připustit, že to neděláš dobře.