Natalka2010

Pískomilové se perou… co s tím?

Chtěla bych se zeptat.. Doma máme dva pískomily, dva kluky (z jednoho vrhu). Jednou se nám už prali -kousali se až do krve-. Nakonec se usmířili a byli v pohodě. Dnes už jsou to staříci, ale začínají se kousat znova…

Měla bych je oddělit ??? Dát je na jiné místo ??? Nebo to nechat dohromady a počkat ??? :/

Děkuji za rady ;)

Nejlepší odpověď
iceT

Jsem pro oddělení, dát je každýho zvlášť, chudáci musejí trpět ponorkou, navíc to jsou samci.

Další odpovědi
ivzez

Odděl je!

kapka

Piskomily jsem kdysi chovala (nikdy ne dva samce spolu, cimz nechci říct, ze to nejde, jen ze s tím nemám přímo zkusenost), tak vím, jak umeji byt navzájem spolecensti a v jiných případech velice agresivní, dokazi se mezi sebou i zabit.
Tvůj případ je docela dilema. Piskomil by nemel byt sám, když je rozdelis úplně, dozije každý sám a bude se trápit. Těžko je sparujes s novým partnerem a to ani se samici. Zároveň se spolu perou a můžou se i zabit, i když den před tím byli celkem v pohodě, proste už to mezi nima není dobrý.
Jakmile je na nějakou dobu úplně oddelis, už je k sobě zpátky nedáš, na to zapomen.
Řešila bych to prepazenim teraria (nebo v čem je mas) mrizi, aby měli stále nějaký kontakt, cítili se. Pouštět je k sobě pod dozorem nebo v jim neznamem prostředí (staci vyměnit podestylku) pod dozorem. Uvidíš no…