vevinka007

Vadí když je sameček zakrslého beránka se samičkou rozetky /morčátka/ společně v jedné kleci??

Nemůže se stát, že morče „otěhotní“? Jelikož králík je samec a mám celkem strach, že na ní skočí.. Děkuji

Odpovědi
beer

Morčata se s králíky snáší většinou zcela bez problémů. Jako děcka jsme mívali morčata společně s králíky v králíkárně na vesnici skoro všichni a nevím o žádném zásadním problému.
Samec králíka na morče klidně může „skočit“ a lze to dokonce i očekávat, k oplodnění ani stresu morčete však nedojde.

Zdroj: Vet.praxe

Drap

NE nemůže.

MK44

K otěhotnění nedojde. Ovšem králík může na samičku morčete dorážet, a pak je nutno, aby bydleli každý sám. Může ale nemusí, záleží kus od kusu. Můžou být spolu i velice spokojení.