Deri

Proč mě můj králík kouše?

Nikdy tak, aby mi to ublížilo. Spíš jen když si hrajeme nebo ho hladím, tak mě pak tak lehce stiskne zuby. Nikdy mi tam nezůstane ani otisk. Vím, že to není tím, že by mě neměl rád nebo tak, pořád za mnou běhá a olizuje mě. Je hrozně hodný, proto mě to docela zaráží. Tak se chci jen zeptat, jestli je to něco, co králíci dělají, nebo ne :).

Nejlepší odpověď
Dochy

Je to jedna z forem komunikace.. Králíci toho jinak moc nenamluví. Po zkušenostech s králicí co jsme měli bych řekl že malé kousnutí, které nezraní a ani moc nebolí je jen takové upozorní a výzva ke hře. Silnější kousnutí (to už jsem cítil dost a zůstala po něm stopa) bylo když jsme se zpozdily s krmením a vůbec jsme nějak na mršku neměli čas…

Zuby potřebuje zaměstnat, ale pochybuju že by si ochočený králík někdy šel zuby obrušovat o vás 😉

Další odpovědi
Drap

Králík potřebuje stále něco kousat, je to hlodavec. Potřebuje obrušovat zuby.Nejlepší jsou pro něho větvičky z ovocných stromů.