samicek333

Dieta pro tlusté morče?

Před chvílí jsem se ptala na jednu otázku ohledně mého morčete a teď mám druhou: Co mám morčeti dávat, aby zhublo? Je staré asi dva roky a je to obrovská tlustá koule. Vždy když venčíme psa, doneseme jí pampelišky, nebo když nejsou, tak dostane jablko, salát nebo něco, co jí chutná. Podle mě je dost tlustá, ale máma jí pořád něco dává a ona čím ál víc tloustne, skoro neběhá a břicho táhne skoro po zemi. Kamarádčino morče – sameček váží asi tak polovinu toho, co naše samička.
Co mám a nemám dávat našemu morčeti? Kdy jí máme dávat jídlo? Granulky a semínka má pořád v misce a taky tam má pořád zavěšenou nějakou sladkou tyčinku pro morčata, ty prý ale na váze nepřidávají… Co jí mám dávat, aby jí to chutnalo a zároveň i zhubla? Kolik jí toho mám dávat?
Doplňuji:
Zrníčka i granulky nám jí. Její klec je pořád otevřená, takže je pořád venku. Do klece právě chodí jen na jídlo a na záchod. Ty granulky to misky jí mám sypat jen ráno a večer a přes den jí nechat o hladu? Nebo jak to bylo myšleno?
Ona je dost rozmazlená, jednou ráno nic nedostala a pak zbytek dne mlátila domečkem v kleci a kousala klec, nebude jí to moc vadit?

Nejlepší odpověď
Berušinka

No! A ještě bys mu cpala piškoty!
Tak se pořádně domluv s maminkou, ať přenechá starost o morčíka na tobě.
Sladké tyčinky rozhodně ne! Tyhlety „vitamínové“ tyčinky nejsou pro morčata vhodné – i když obal říká něco jiného.
Hodně jí dávej ovoce a zeleninu (mrkev, okurku, rajče..). Omez granulky i semínka, která morčata stejně nežerou =D – z vlastní zkušenosti.

Další odpovědi
Ella

dávej jí jíst pouze dvakrát denně – ráno list salátu a zrní do misky, večer nějakou zeleninu, okurku, mrkev nebo čtvrtku jablíčka a seno, a to je všechno. Pro případ, že by měla hlad, tak tam nech tu kousací tyčku. Přestaň nosit pampelišky, a nebo je hodně omez, třeba jednou týdně, na zpestření. A rozhodně řekni mamce ať morčeti nic přes den nedává! Na režim si zvykne a snad i zhubne. kamarádka své morčata nechává pobíhat po kuchyni, potom co zadělá všechny díry přes který by se mohli protáhnout za linku, lednici atd, chce to taky víc pohybu – klec je, ať je jakákoliv, dost malá, aby se zvířátko dostatečně vyběhalo :) zkus to

Berušinko: naše morčátka semínka a zrníčka žerou… ale vybírají jen ty barevné kuličky a když jsme pryč déle než obvykle, tak sní i to zrní :D

ano, jíst jí dávat jenom ráno a večer.
zrní jen ráno + list salátu nebo kus nějaké zeleniny či ovoce. Večer seno + ovoce. To víš, že se jí to nebude líbit, když jste ji takhle rozmazlily!Bude si muset zvyknout, ať si mlátí domečkem jak chce… A vy s mamkou nesmíte být měkké a při sebemenším pištění jí dávat hned jídlo… zvykne si.

AnnMary

Když venčíte pejska, tak sebou vem i morčátko:) Existují takové vodítka – pohyb jí určitě prospěje:)

hanulka11

Jak sama vidíš asi ji překrmuješ tak žádné piškotky a dobrůtky , to víš morčata jedí stále my měli morče a to by bývalo jedlo celý den ,ale nebylo zase tak tlusté, ono totiž to vyběhalo. My ho pouštěli proběhnout a do klece chodilo jen dělat potřebu a spát – bylo tak naučené.Jestliže tvoje je stále v kleci a má jak píšeš stále přísun tak se jen cpe. Dala bych mu jen 1× denně a také může být z těch pampelišek nafouklá -pozor na to. Dávej ji opravdu jen 2–3 lístky.
Také může mít ale kamarádka jiný druh morčete – proto rozdíl ve váze

petka

Souhlasím se snížením množství potravy a at to má co nejpestrejsi…v tom­hle letnim obdobi je take dobre morceti davat nedojedeny kousek melouna (zerou to zelene,co uz my lidi nevykousavame), tim doplni i hodne vody…a taky je dobry mu mimo planovanou stravu davat kousek tvrdeho chleba,ktery morcatum chutna a navic si o nej brousi zuby…

Tycinky bych davala tak jednou za mesic – je to pro morcata kaloricka bomba a navic jim to tak chutna,ze to sezerou behem chvile cele…

rolla

Mám chov morčat.Dávám jim dvakrát denně.Jsou venku(v kotcích)po celý rok.Děti si je normálkně ven.Dávám v létě trávu,jablka,ře­pu,občas přisypu směs zrní a granulek.Od podzimu do jara dostávají 2 krát denně seno.V žádném případě nedávat ty sladké kousací a údajně vitamínové tyčky.Nahradit ovocem,zeleni­nou.A na hlodání dávám větvičky z jabloní.Jo a tvrdý chleba.Ty tyčky totiž obsahují hodně cukru a med.Morče je takový diabetik.Cukr nestráví!Proto s těmi sladkými dobrotami pozor!!!