Oldík

Osmák nebo Morče?

Ahojte měl bych dotaz co je lepší jestli Osmák Degu nebo Morčátko. Chtěl by jsem vědět v čem se jednotlivě liší. Jaké mají výhody nebo nevýhody. Rozhoduji se mezi těmito dvěma mazlíčkama. Napište třeba svoje osobní zkušenosti.Díky

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
briketka10

Morče

Další odpovědi
marci1

Morče

Braník

Morče

Doplňuji:
je méně náročné na chov než osmák degu,zbaští všechno,jen mu musíš často měnit podestýlku,jelikož jeho výkaly dost zapáchají,
má rádo obilniny,trávu,nej­raději mlíčí.tedy pampelišku,seno ,jablka,salát tvrdý chléb,v zimě kvalitní seno,musí mít v misce vodu,

Elis Pokorná

Morče

Doplňuji:
Morče je (většinou) větší mazlík. Osmák degu je spíš aktivní, není tolik na mazlení. Ale samozřejmě záleží na povaze, kamarádka má morče, co na sebe nedá ani sáhnout a známá má osmáka, co je zlatíčko :) Osmák je spíš takové legrační zvířátko na koukání a morče na mazlení. Osmáky mám osobně radši, ale ty budeš spíš chtít to zvířátko na mazlení, takže morče co? :)

JanaViki

Morče

anonym

Morče

Doplňuji:
kamarádka má osmáka, je pořád nemocný, dala už tolik peněz na veterině, že by mohla mít dalších pět, navíc se pořád bojí, morčátko je lepší, dá se i trochu ochočit a hlavně nechytá hned každou nemoc jako osmák, není tak choulostivé