Peeeett

Je normální, že morče týden po broušení zubů stále nemůže nic tvrdšího ukousnout?

V pondělí sem byla s morčetem na broušení zubů, takže je to zítra týden a ona pořád nemůže nic tvrdšího ukousnout. Sežere jen namočené granule a strouhanou zeleninu nebo trávu. Prostě jen měkkou stravu. Už jí i ty zoubky dost porostly, tak se ptám: je to normální, že je ma ještě citlivé nebo už by měla žrát normálně? Mám s ní zajít opět na veterinu pro jistotu? Děkuji za názor.

Odpovědi
zvonisek

Radši bych zašla na veterinu. Jestli nemá chronický růst zubů.

Chrochta

Také jsme to zažili není to moc dobré dlouho to nevydrželo a morcatko též ne.

Roman71

Každopádně je dobré to probrat s veterinářem. Pokud morče nejí samo, může se mu narušit trávící cyklus a potom to s ním jde velmi rychle..
Trávu morče žvýká stoličkami, takže řezáky mohou být po zákroku ještě citlivé. Konzultaci s veterinářem bych ale zbytečně neodkládal.