Klára K.

morče neustále kouše mříže klece, přestože má lídlo.

Moje mořče, něco přes půl roku staré neustále kouše mříže klece, přestože jídlo (seno, mrkev, okurky…) má a tvrdé pečivo na obrušování zubů také. Hraju si s ní docela často, a pokud nemám čas, nainstaluji jí do klece např závěsnou mrkev (mrkev je ke kleci přivázána tak, aby se morče muselo natáhnout, pokud na ni bude mít chuť) a jiné hračky. Prosím poraďte mi, proč morče kouše mříže?

Nejlepší odpověď
www

Morčata to zkrátka dělají. Jsou to zvědaví hlodavci, zkoumají cokoliv i tímto způsobem. Zkusil bych zvířeti přidat kus silnější větve z ovocného stromu, může kousat i brousit zajímavěji 😉
Doplňuji:
Další názory najdeš přímo zde, nebo na Google pod heslem ‚morče kouše klec‘.

Další odpovědi
Kristyna4444

To je úplně normální. Mám morče, kterému jsou dva roky a klec kouše od narození. Je naučené, že když uslyší otevírání ledničky nebo krájení zeleniny a ovoce přes dvoje uzavřené dveře začne kousat klec, protože si myslí, že je to pro něj. Morčata mají výborný sluch. Třeba si svoje morčátko nechtěně naučila na nějaký zvuk, který předchází krmení a ono teď na tento zvuk reaguje kousáním klece, čím chce na sebe upozornit nebo se prostě nemůže dočkat. Moje morče to dělá také i když má v kleci hodně jídla.