Ušel ventil

Kdo nabízí tykání ve firmě ?

  1. Mladší žena – starší muž z jiného oddělení ?
  2. Mladší žena na vyšší funkci – starší muž její podřízený ?
  3. Mladší žena – starší muž ve stejné funkci ?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tykání nabízí ve firmě vždy nadřízený. U osob na stejné pozici stejně jako kdekoli jinde žena, pokud ovšem není výrazně mladší.

Další odpovědi
marci1

Ladislav Špaček: „Pokud jsme na pracovišti, nabízí tykání jen a jedině šéf, a to i když je mladší nebo je to muž a nabízí tykání ženě. Jen on si totiž určuje, jaké vztahy chce mít se svými podřízenými. L.Š.“
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1148499747-sama-doma/206562220­600019/chat/1165-ladislav-spacek/

Pokud se nejedná o vztah nadřízený a podřízený, tak samozřejmě tykání nabízí žena muži. 🙂

Drap

Vždy by v těchto případech přijít s návrhem žena.

Arne1

Záleží taky na firemní kultuře. Já například pocházím z akademického prostředí a nějak si nemohu vzpomenout že bychom si tam dříve nějak moc vykali (jen opravdu výjimečně vrcholným akademickým funkcionářům.

Naproti tomu se trochu podílím na práci jedné finančnně poradenské firmy a vyženě mne se…, že mladí manažeři jsou celí zblblí do vykání – pro mne je to velmi nepříjemné a beru to skoro jako urážku.

Edison

Základní pravidla jsou vcelku jasná. Jenže nikdy nejsou osamocena a v praktickém životě převažují jejich kombinace… Tam asi míří otázka. A musím říct, že v tomhle mám taky vcelku bordel. A nechcu.