Je oblek bez kravaty na pohovoru symbolem rebélie a zaměstnavatelé raději vemou ty s kravatou, kvůli serióznosti?

Řekněme, že vedle sebe na pohovoru sedí dva kandidáti. Oba mají stejně dobrou praxi a zaměstnavatel si není jistý koho vzít, tak tápe čeho by se chytil. Podívá se opět na kandidáty a v hlavě mu naskočí. „A hle chybějící kravata! To bude určitě rebel, protože nedbá na etiku, tak ať si to zkusí jinde! My jsme seriózní firma a proto se nám kancelářskejm říká kravaťáci.“

Děkuji Vám za pohovor pánové. Vítěz bude kontaktován telefonicky. Nashledanou.

Odpovědi
Drap

Nedá se takto určit. Záleží na tom, který vybírá, na pozici o kterou se ucházíš a podobně.

Emefej

Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka…
Podle kabátu se svět měří, lháři ve fraku, každý věří.

Nuk nuk

Budete-li se ucházet o místo zedníka na stavbě, budete v bílé košili a kravatě působit asi trochu podivně a nejspíš nevhodně a to i tehdy, bude-li to seriózní firma. POkud se ae v téže firmě budete ucházet o místo generálního ředitele, bude slušné oblečení a nejspíš i kravata namístě.

ivzez

Oblek bez kravaty není symbolem rebélie
a zaměstnavatel si zaměstnance nevybírá
podle oblečení.

Alespoň rozumný zaměstnavatel ví, že zaměstnance
potřebuje na práci a vybírá si podle kvalifikace a praxe.

Oblek s kravatou může v případě některých pozic pomoci,
ale rozhodující podle mne nebude ani u nich.

„Kravaťáci“ se naopak říká těm méně seriózním.
Ti seriózní nepotřebují „mimikry“…

Šidlo

ak zamestnávateľ ľubovoľne zamieňa etiku a etiketu, tak v takej firme radšej nerobiť

s kravatou, či bez

ono, v tomto prípade aj záleží, aká firma potrebuje zamestnancov s kravatou.....ale to je o zmysle pre realitu, a potom sa podľa tej reality použije príslušná časť etikety