Jaké máte zkušenosti s tetováním?

Ahoj, asi půl roku se rozmýšlím a ráda bych věděla, zda to opravdu tak bolí, jak se říká+info o tom, jak se to hojí a pečuje se o to. Díky.

Nejlepší odpověď
alenka901

no jak to bolí to je u každého člověka různý záleží i kam si to dávám tetovat,

Jak pečovat o nové tetování

  • Ochrannou fólii – krytí (není nezbytné) odstraňte po 2 hodinách a tetování omyjte vlažnou vodou a mýdlem. Nejde-li krytí lehce odstranit, nejdříve je namočte. Po omytí tetované místo osušte čistým ručníkem, nebo ubrouskem. Dbejte na čistotu, abyste zabránili získání infekce.
  • Po osušení na tetované místo aplikujte slabou vrstvu hojivého krému (Vaselinum Album, Calcium Panthotenikum nebo B panthen Plus). Aplikaci masti opakujte v průměru 2× denně (ráno, večer). Tetování udržujte stále vláčné.
  • Na tetování se mohou, ale také nemusí vytvořit stroupky. Stroupky nestrhávat a tetované místo neškrábat! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování už jen dle potřeby (pokud bude suché) výživným pleťovým krémem (doporučujeme s obsahem vitamínu E), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.
  • V období hojivého procesu nedoporučujeme delší koupání , návštěvu sauny a solárního zařízení a rovněž provádění náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu hojivého procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a aplikací masti.
  • Vezměte prosím na vědomí, že působením času, UV zářením a rovněž stárnutím pokožky může dojít na tetování k určitým změnám. Pečujte proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů, obsahujících vitamín E.

top
Pár dobrých rad…

  • Použijte jen jemné mýdlo (např.dětské). Tetování doporučujeme jemně omývat právě zmíněným dětským mýdlem (ale pozor – pouze lehce namydlenou dlaní), následně opláchnout, osušit a mazat až do doby, kdy z tetovaného místa samovolně odpadnou stroupky.

Doporučujeme mast:

  • VASELINUM ALBUM (získáte ve studiu)
  • B PANTHEN
  • CALCIUM PANTOTHENIKUM
  • Do základního vyhojení, tj. zhruba 5–7 dní, opakujte výše popsané kroky (lehké omývání vodou s následnou aplikací masti) jak již uvedeno výše, 2× až 3× denně. V tomto období tetované místo ničím nepřelepujte, chraňte před slunečním zářením, solárním zařízením a rovněž před delším máčením ve vodě (krátké sprchování neškodí).
  • Ponechejte volný průběh hojivému procesu, místo neškrábejte a stroupky nestrhávejte.
  • Po opadnutí stroupků udržujte povrch tetovaného místa stále vláčný až do úplného vyhojení, tj. 2–3 týdny. Rovněž nedoporučujeme po celou dobu hojení navštěvovat saunu, lázně a další místa, kde hrozí získání jakékoliv INFEKCE.
  • Při delším pobytu na slunci (opalování, pobyt u moře) doporučujeme tetování (samozřejmě i již dávno vyhojené) chránit opalovacím krémem se silným UV filtrem.

Během hojení neužívejte antibiotika.
Nikdy na tetování neaplikujte Framykoin!

Další odpovědi
Dandi

Bolí tetování?

Toto je snad nejčastější otázka, kterou slýcháváme. Odpovědět však obecně nejde, protože každý vnímáme bolest jinak. Jsou samozřejmě místa, kde je tetování bolestivější (krk, prsty, zápěstí) ale ani na těchto místech to není k nevydržení. Ženy přirovnávají tetování k pocitu podobnému při epilaci, muži spíše pociťují brnění.

Já mám tetování již třetí rok a nijak o něj nepečuji. Ze začátku jsem pouze používal krém, který zmírňoval podráždění pokožky. Mohu doporučit postup, kdy si necháte udělat tetování Henou, ať zjistíte, jestli se Vám právě na tom Vašem daném místě líbí. Pak můžu tetování jen a jen doporučit.

Attack-design

bolí to jak kde, pořádně si to rozmysli je to na celý život, hojení cca měsíc, nenamáčet,nevys­tavovat slunci