Motolka

Jak se definitivně zbavit kouření cigaret a závislosti na tabáku?

Potřebuji poradit, jak se definitvně zbavit kouření cigaret a závislosti na tabáku. Náplasti ani žvýkačky nepomáhají. Přečetla jsem spoustu knížek, ale vždy mi nekouření vydrží pouze 1–3 dni. Jako bych byla postižena nějakým démonem.

Chtěla bych se této závislosti zbavit již napořád. Slyším, že spousta lidí přestala ze dne na den. Mě to ale nejde. Nemám na to asi dostatečnou vůli.

Nemáte někdo nějaký zaručený návod? Neexistují nějaké prášky, po kterých bych si třeba na cigaretu ani nevzpomněla? Kouření mě už opravdu začíná obtěžovat a s každou cigaretou už si říkám, že přestanu, ale pořád v tom lítám.

Kdysi jsem v televizi viděla reklamu na takovou tyčinku, kde si lidi, když si k ní čuchli, už jim cigareta vůbec nechutnala. Nevíte, co to bylo za tyčinku, nebo jestli vůbec ještě existuje nebo pomáhá?

Nenávidím se za to, že jsem s tím vůbec někdy začala a potřebuju se tich cigaret opravdu zbavit. Cítím, že mi už i zdravotně ubližují, ale jsem na druhou stranu posedlá stále kouřit dál.

Je tady někdo, kdo měl stejný problém a cigaret se nějak nakonec opravdu zázračně zbavil a dneska když si na cigaretu jenom vzpomene, tak by si už nezapálil, protože mu z nich je opravdu špatně? Nechci patřit k bývalým kuřákům, kteří sice už nekouří, ale stále po cigaretě touží. Děkuji za každou radu a pomoc. Jsem už psychicky na dně. Není nic horšího, když už člověk kouřit nechce, ale závislost s tím skoncovat mu to nedovolí.

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Představte si, jak Vám kouření poškozuje zdraví, jak vdechujete bacily, představte si, jak Vám doktor oznamuje, že jste dostala rakovinu plic a vám už zbývá jen několik měsíců života, představte si, jak umíráte, jak opouštíte své milované a oni brečí nad Vaší ztrátou.

Další odpovědi
hanulka11

Nic si nepředstavujte co vám kde škodí.
Vy musíte mít jen jednu věc …jinak vám nic a nikdo nepomůže
vy musíte mít pevnou vůli a vidíte ta je zadarmo
Doplňuji:
Manžel byl dost silný kuřák a jednoho lednového dne už je to 8let se probudil a nedal ranní cigárku a pak už nedal žádnou a já se divila co mu je …co ho bolí… že nekouří. A on říká -já se prostě zdravě naštval. A od té doby si nedal ani jednu.

dědapetr

Skončil jsem s kouřením před 35lety,ze dne na den.Musel jsem si najít důvod proč chci přestat,ale vážný.U mě to bylo narození dítěte.

VampGirl

O žádných tyčinkách, které popisujete jsem bohužel nikdy neslyšela. Myslím, že nejdůležitější je pevná vůle. Člověk prostě musí chtít přestat kouřit a donutit se k tomu. Moje babička také dokázala přestat ze dne na den. U jedné cigarety si řekla, že je to už skutečně poslední. Dodržela to a další cigaretu už do pusy nikdy nevzala. Znám ještě několik lidí, kterým pomohlo, když shlédli množství obrázků zničeným plic a dalších orgánů. Shlédnutí takových obrázků je od kouření definitivně odradilo.

Lenjička

Hlavní problém je ten, že nejde (bez nějakého zážitku na pokraji smrti) přestat kouřit ze dne na den. Tělo je zvyklé na nikotin, a když ho po dva dny nedostane, je jasné, že dostane absťák.
Chce to ubírat pomalu. I když se nemáte ráda za to, že kouříte, ještě chvilku vydržte kouřit, abyste pak přestala kouřit úplně. Každý den si dejte o cigaretku míň. Když ucítíte, že je to na vás moc, jeden den si udržujte počet cigaret a zvykněte si na to. Hlavně nepřidávejte!!
Také je dobré si místo cigaret přidávat do života něco nového. Nemusí to být přímo do pusy, ani jídlo. Může to být sportovní aktivita, četba knížek, učení se nového jazyka… Něčím nahraďte mozku čas na cigárko časem na něco zdravého 🙂 Doporučuji pilates 😉
Budete zdravá a krásná :-*

anonym

Tak tuto situaci řeším bezmála 40 let a zatím bezvýsledně.

chudst

„Tablety, po kterych si na to ani nevzpomenete“ neexistuji. Proste musite mit silnou vuli. Zkusila jste se poradit s doktorem? Kourila-li jste dlouho, budete se pravdepodobne citit jistou dobu bez nich hodne spatne – chce to nepolevovat, kdyztak se s tim nekomu sverte, kdo vas v tom bude podporovat. Odmenou bude, ze se toho zbavite. Coby dalsi lecbu muzete zkusit elektronicke cigarety, pripadne „mit po ruce obycejnou tuzku“. Ale neni to o nicem jinem nez o vasi vuli. Chcete prestat? Nerikejte, ze vam to vydrzi 1–3 dny. Proste s tim prestante, donutte se k tomu a na to, ze to „nejde“, zapomente. Jde to, byt to muze byt a bude obtizne. Pokazde si muzete vzpomenout na radu nemoci. Dedovi dokonce museli kvuli koureni amputovat nohu – zuzily se mu cevy.

janek66

Chce to opravdu hlavně pevnou vůli a pak to jde
samo.Ale je to potom už problém na celý život.Já sám jsem přestal kouřit ze dne na den, při silném zápalu plic.Ze začátku mi to ani moc nevadilo,ještě dlouho jsem měl cigarety doma a už si nezapálil.Jediný problém byla návštěva restaurace.Po vypití většího množství alkoholu jsem si znovu zapálil a velmi těžká byla rána opilcova.
Chce to změnit celkově životní styl.Přestal jsem chodit do restaurací, začal se věnovat více sportu a jiným zálibám.Nekouřím už dvacet let a jsem celkem v pohodě.Někdy jak někoho vidím pít kávu a vychutnávat si u ní cigaretu mi proletí hlavou myšlenka, ale hned zmizí.
A ještě mám jednu zásadu a ta by vám taky mohla pomoct – nikdy nepolíbím ženu kuřačku na ústa,řeknu ji že nerad líbám popelník.Jestli váš přítel, manžel nekouří bylo by i pro něj hezké kdyby při polibku místo „smradu“ cigaret ucítil jen jemnou vůni vašich úst.:-)
Přeji aby se vám povedlo přestat kouřit.

hanny 2

Jeden můj známý kouřil hodně,bolely ho nohy/zužování cév/ a někdo mu řekl že "PŘESTAT KOUŘIT NEDOKÁŽE JEN SLABOCH!"A to VY přece NEJSTE! Mimochodem,ten známý se jako správnej ješitnej chlap naštval a najednou to šlo – přestal kouřit ze dne na den!Přeji hodně úspěchů!
Doplňuji:
Barbakane můj manžel taky!

Alesh

Je to jen a jen záležitost vůle. Berličky nefungují. Prostě bych to udělal takhle: seberu všechny krabky, co mám doma, po kapsách, zkrátka v dosahu. Zničím je. Pak bych si sedl někde v klidu a položil si jednoduchou otázku: jsem opravdu takový idiotský slaboch a zcela vážně a pečlivě si ji promyslel. Zachoval bych se podle závěru svého hloubání.

FOG

Vsechno je to v hlave.Zadne pomucky nepomuzou.Clovek si musi rici sam sobe,ze uz toho bylo dost.Ja jsem tak prestal pred 10 lety ze dna na den.
Jen jsem pozadal sve kamarady,aby mi az pujdem na pivo nenabizeli zadne cigarety.
A pak jiz zalezi na Vas aby ste si sama zadne nekupovala.
Treba davejte usporene penize do pokladnicky a budete videt,jak rychle si nasetrite treba na dovolenou.

Ella

třeba máte jen opravdu slabou vůli nebo prostě potřebujete cítit, že tu cigaretu máte v rukou… kamarádce pomohla ona elektronická cigareta, je to teda nákladnější, ale přestala – teď když má potřebu si zakouřit, tak má elektronickou cigaretu, která jí nepoškozuje zdraví =)

jendahun

Prý se dá sehnat lék, snad 70 – 80% účinností.Vozí se to prý z Polska,ale lékař to může i předepsat.Jmenuje se to Champix,zkušenosti sám nemám.Zkoušel jsem elektro cigarety,ale kouřím víc a dráždí mě to.Hodně lidí si na e.cigarety zvyklo a aspoň tím zmírnili následky kouření klasických cigaret.Mrkni na tento vynikající server.http://www.e-cigaretafans.e­u/forum/index­.php
Třeba ti to pomůže.Já s kouřením už asi umřu.

vagra

Motolko, věřte těm kteří tvrdí, že je to záležitost vůle a radí vám skončit okamžitě !
Jiný zaručený recept totiž neexistuje !
Byl jsem poměrně silným kuřákem asi třicet let.
Pokoušel jsem se pozvolna skončit, vyzkoušel různé metody, / nenosit cigarety u sebe, v bytě je mít co nejdále od sebe, nemít je doma vůbec/
Zkoušel jsem sázky, které jsem bezpečně prohrával.
Skončil jsem ze dne na den a už je to 19 let, co se ze mě stal abstinující kuřák. Následovali mě oba zeťové a syn Domnívám se, že nechtěli přede mnou vypadat jako slaboši.:-)
Ta motivace jim asi hodně pomohla!
Z mého nynějšího pohledu, se odnaučit kouřit opravdu není těžké, za předpokladu že chcete, ale SKUTEČNĚ chcete !
Za několik let, na to budete vzpomínat s hrdostí, že jste to dokázala!

Banshee

Přestala sem ze dne na den, kdy mi můj doktor oznámil, že mám zvýšené riziko rakoviny. Pak mi teprve došlo, že si ničím to nejcennější co mám. Tohle mě nakoplo k tomu, abych přestala. Požádejte někoho ať Vám pomůže přestat, protože se ušetříte zbytečných starostí a chození po doktorech. A hlavně si zachráníte to nejcennější. Musíte co nejdřív. Řekněte si, že prostě musíte. Ale já vím, že je to těžký taky nemám pevnou vůli. Jak říkám člověk musí pochopit, že tohle neni sranda.

pavla233

Když chce přestat kouřit, zkuste si koupit elektronickou cigaretu s náplní e-liquid. http://www.e-cigarety.cz/