kouření cigaret

Moje mamka kouří už od doby, co mi byl půl rok. Nyní je mi 15. Bydlíme v bytě a já mám pokoj tam, kde je balkon. Chodívá pořád kouřit na balkon aspoň 7x denně a mně to ten smrad táhne do pokoje a samozřejmě to dýchám. Poslední dobou si všímám, že i při nejmenší zátěži už jsem udýchaná, tluče mi srdce a když se pořádně nadechnu tak kašlu. Je možné, že mám zničené plíce? DAJÍ SE UDĚLAT NĚJAKÉ TESTY, abych zjistila v jakém stavu mám plíce? Děkuji
Doplňuji:
česílko: Já a lenivost? NIKDY! -_- Já ve sportu téměř žiji. Ale mamka co kouří častěji a dýchám to častěji, tak s velkým nádechem kašlu, špatně se mi dýchá atd.. mám obavy, že se mnou není něco v pořádku.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to jednoduché. Stačí zajít k lékaři, vše vysvětlit a on ví nejlépe jak a co dál!
Zkušenost
Doplňuji:
Nejlépe k praktickému, v případě potřeby tě pošle dál.

Další odpovědi:

Sice pasivní kouření je škodlivé, ale jestli není tvá dýchavičnost, zvýšený tep apod. daná leností, žádným pohybem.

Pokročilý

Myslím si.že o lenivost nejde v žádném případě,pokud jak píšeš máš dost aktivit,ale je to určitě stresem,ten se tak projevuje,bušením srdce zvýšeným TK a pod.,když ti maminčino kouření vadí,což se nedivím(měla by kouřit tak,aby to nikoho neobtěžovalo),větrat,větrat a zase větrat,chodít do přírody,kde je čistý vzduch.

Zlatý

zasa to netreba preháňať s odporom voči komukoľvek/čomukoľvek (v tomto prípade fajčeniu - ale: viď posledný odstavec).

dušnosť (dyspnoe) býva príznakom kardiovaskulárnych a pľúcnych ochorení (s fajčením, ani pasívnym, to nemá nič spoločného, to by ste musela fajčiť 40 rokov 40 cigariet denne).

pokiaľ sa nejedná o vsugerovaný pocit (i druh hystérie) a skutočne máte fyziologické problémy, odporúčam navštíviť pľúcne oddelenie, kde i v prípade podozrenia na fyzický problém podstúpite tzv. spirotesty (kapacita pľúc, kapacita nádychu, výdychu, frekvencia v kľude/záťaži a pod).

tak isto sa môže jednať o začínajúcu astmu, resp. alergiu, možností je skutočne nepreberne.
takže s problémom sa treba obrátiť na lekára.

chápem, že vdychovanie cigaretového dymu (resp. zápach) vám nie je príjemné, ale to treba riešiť rozhovorom s matkou - že vám to nie je príjemné.
ten "smrad" vám rozhodne nespôsobuje popísané problémy (okrem toho, že je nepríjemný, ale to je aj smrad z automobov, zapotenej kozmetiky a pod.).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.