Spartaboy

Obává se podle vás západní medicína léčebných praktik lékařů z východu?

Můžou východní léčebné praktiky ohrozit strukturu západního lékařství? Nebo jedině chemie může nakonec zvítězit?

Nejlepší odpověď
da ny

Do jisté míry ano.
Západní medicína i západní náboženství (především katolická církev). Mohly by ji obohatit (chybí vůle).
Západní medicína/lékař se zabývá patologickými jevy/stavy. Fyziologické jevy (bilogické) příliš neřeší, nezajímá je. Těchto odborníků ve zdravotnictví přibývá jen pomalu (i vš vzdělaných nelékařských oborů). Lékařů, které fyziologie zajímá/baví a studují ji, zatím mnoho není. Přibývají pomalu.
Celostní medicína je v plenkách (starší ročníky). Když se přesvědčí o „umění“ a výsledcích východní medicíny (lékař§, biotroniků i dobrých léčitelů), mají chuť vrátit diplom z LF….. Spolupráci neodmítají, neodsuzují, ale musí mlžit (je tady ČLK a Sisyfos, jinde mají podobné instituce.
Pokud by se lidé sami pídili po informacích (byly jim podány), jak si udržet zdraví a čím. Že oteklé a bolavé koleno může mít příčinu v ledvinách aj. Byli by lidé příliš zdraví. Neměli by ze strava a životního stylu zdevastované cévy, nehrozily by jim záněty různého typu (až rakovina).
Ubylo by tzv. civilizačních chorob (cévy, infarkty, mrtvice, artritidy, revma aj.). Ubylo by tzv. autoimunitních chorob. Tedy chorob, které západní medicína neléčí, ale „udržuje“.
Jsme to, co jíme a bohužel mnozí to nemůžeme nijak ovlivnit (super/hypermar­kety). A to co sami pro své zdraví děláme, vhodně doplňujeme a konzumujeme (k převážně „jalové“ zelenině a ovoci, kterou máme na pultech k dispozici po celý rok).
Kdyby mi to někdo, jako zdravotníkovi řekl před 33 lety, ještě bych mu nevěřila, možná poslala do háje. ;D. Před 25 jsem začala cíleně sbírat informace a pomohla mamince. Na sebe jsem nějaký čas zapomněla/nemys­lela. Před 8 – 11 lety mi základní principy Ing. J. Janči, zachránily život (2 doktorům spadla brada). Těch příkladů znám stovky. Doplňky mého známého, mé stávající „znalosti“ o jejich potřebě/užívání, mně, rodinným příslušníkům, známým zkvalitnily život i vyléčily. Patří k tonu i reflexní terapie, joga prstů, korejské SU-JOK atd.
Čínská mast zachránila známým i členovi rodiny úporné ekzémy (rozpraskané ruce do krve), které místní kožní lékaři nezvládli (jen kortikoidy, efekt dočasný).

Další odpovědi
annas

Lékař léčí důsledky, příroda, tedy např. čínská medicína, která z přírody vychází, hledá příčiny,

Také jsem nevěřila alternativní medicíně, ale otevřela mně oči spolužačka, která působila v Číně, některé metody uplatňovala v Německu, v 90. letech se vrátial domů, otevřela si praxi.

Už jsem to zde několikrát zmínila, když se někdo zeptá na akupunkturu či bylinky, nikdy je
nikomu nevnucuji,ale uvádím své zkušenosti. Nebýt alternativní nmedicíny, zřejmě bych už byla věčných lovištích.

Nebudu se opakovat a psát o orgánových hodinách, o vlivu živlů, energetických drahách, které vedou tělem, párových orgánech atd.

Zda se lékaři bojí? Někteří možná ano, ale je řada těch, kdo vedle klasické medicíny praktikuje tu alternativní. Tedy uplatňuje oba pohledy,

nyjono

Obávám se, že se žádná medicína neobává ničeho.

Pepa25

Ano, obává a oprávněně – nemálo pacientů utíká k „alternativě“ a ke skutečným lékařům příjdou, až když je pozdě.

Drap

Neobává se

bauerlukin

No stačí se podivat na web české lékařské komory. Neuznava ani akupunkturu.

ludmilaikov

Pokud sa neobává, měla by. Stará činská medicína vznikla když Mao vyvraždil elitu, včetně lékařů. I my by bychom mohli přispět naší starou medicínou pitím odvarů s psychotropními a jinými účinky, zaříkáváním, vydymováním, přikládáním (či po domě různě umísťovat) různých předmětů, pouštěním žilou, modlením… Škoda, že se tak málo snažíme naše zkušenosti propagovat v Číně, jistě by to ocenili. V Číne je větší populace, takže je tam i více důvěřivých. Byl by to super trh, kdyby sme se trochu posnažili…