Avatar uživatele
pn65

Může se kouřit cigareta po vytrhnutí zubu? máte zkušenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3360 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Když jsem byla po extrakci osmičky, tak to bylo jediné, co mi pomáhalo od bolesyti:-))))) Takové krásné placebo:-)))))

Dnes už jsem nekuřák a docela se děsím, co budu dělat, až mi budou trhat druhou osmičku:-DDD

Hlavně si kup jemný kartáček na zuby, dobrý je Meridol a Meridol ustní voda, pravidelně čisti a vyplachuj.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Kouřit by se nemělo vůbec, ale po vytržení zubu to nijak nevadí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Kouření bezprostředně po extrakci není vhodné – dehet (apod.) z kouře mohou čerstvou ránu dráždit a zpomalit tak hojení…
Aspoň pár hodin vydrž.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Zapálil jsem si hned jak jsem vyšel ven ze zubárny a problém jsem s tím neměl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Po vytrhnutí zubu jsem se ptala zubařky, jestli můžu kouřit a ona řekla, že ano. Nikdy jsem s tím neměla problémy, díry po zubech se hojily normálně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Přítel po trhání kouřil i přes zákaz zubaře a pak se mu udělal váček a dle se mu to hojilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

záleží na citlivosti každého… někomu to vadit nemusí a někomu může…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

99,9% fajčiarov si po extrakcii zubu zapáli, predsa len tá mäsiarčina je stres.

iste, vyskytnú sa niekedy problémy, ako hovorí iceT, ale že to mohlo byť aj od nedostatočne čistých nástrojov, už nepripomína (na vine je VŽDY cigareta – iceT, neberte to osobne, je to iba ako príklad protifajčiarskej hystérie).

štatisticky je asi zanedbateľné množstvo prípadov, kedy cigareta po zákroku u zubára mala negatívny dopad (nepoznám taký).

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
blazze

Prvních 12 hodit po extrakci by se pacient měl vyvarovat věcí, které mohou podporovat krvácení rány. Jsou to zejména manévry, které vytvářejí podtlak v ústní dutině jako je kouření, pití slánkou, plivání a zejména vysávání z rány.

to jsem nasel na nejaky odborny strance takhle me to dokonce nikdy doktor nevysvetlil :D ale ani tak jsem to dlouho bez cigara nevydrzel zatim 3zuby venku a zadny problem s kourenim :)

před 1644 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví