pn65

Může se kouřit cigareta po vytrhnutí zubu? máte zkušenosti?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Když jsem byla po extrakci osmičky, tak to bylo jediné, co mi pomáhalo od bolesyti:-))))) Takové krásné placebo:-)))))

Dnes už jsem nekuřák a docela se děsím, co budu dělat, až mi budou trhat druhou osmičku:-DDD

Hlavně si kup jemný kartáček na zuby, dobrý je Meridol a Meridol ustní voda, pravidelně čisti a vyplachuj.

Další odpovědi
Drap

Kouřit by se nemělo vůbec, ale po vytržení zubu to nijak nevadí.

gecco

Kouření bezprostředně po extrakci není vhodné – dehet (apod.) z kouře mohou čerstvou ránu dráždit a zpomalit tak hojení…
Aspoň pár hodin vydrž.
😉

JájsemRaibek

Zapálil jsem si hned jak jsem vyšel ven ze zubárny a problém jsem s tím neměl.

pusinka50

Po vytrhnutí zubu jsem se ptala zubařky, jestli můžu kouřit a ona řekla, že ano. Nikdy jsem s tím neměla problémy, díry po zubech se hojily normálně

iceT

Přítel po trhání kouřil i přes zákaz zubaře a pak se mu udělal váček a dle se mu to hojilo.

Luxx

záleží na citlivosti každého… někomu to vadit nemusí a někomu může…

arygnoc

99,9% fajčiarov si po extrakcii zubu zapáli, predsa len tá mäsiarčina je stres.

iste, vyskytnú sa niekedy problémy, ako hovorí iceT, ale že to mohlo byť aj od nedostatočne čistých nástrojov, už nepripomína (na vine je VŽDY cigareta – iceT, neberte to osobne, je to iba ako príklad protifajčiarskej hystérie).

štatisticky je asi zanedbateľné množstvo prípadov, kedy cigareta po zákroku u zubára mala negatívny dopad (nepoznám taký).

;-Q

blazze

Prvních 12 hodit po extrakci by se pacient měl vyvarovat věcí, které mohou podporovat krvácení rány. Jsou to zejména manévry, které vytvářejí podtlak v ústní dutině jako je kouření, pití slánkou, plivání a zejména vysávání z rány.

to jsem nasel na nejaky odborny strance takhle me to dokonce nikdy doktor nevysvetlil :D ale ani tak jsem to dlouho bez cigara nevydrzel zatim 3zuby venku a zadny problem s kourenim :)