Pokročilý

chronické kouření cigaret u mladistvých..

pokud 17ti lety kluk vykouri denne pres krabicku sinych cigaret uz po dobu jednoho roku..jaka je moznost vzniku nejakeho plicniho onemocneni v prubehu nekolika dalsich let a zvysovani davek nikotinu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

http://stopsmoking.blog.cz/…
je to těžké vypsat co hrozí každému kuřákovi sama kouřím
a podkopávám si své zdraví, proto jsem dala celý odkaz :(
Doplňuji:
zatím mám plíce taky čisté to jsem koukala :O

Další odpovědi:

Zlatý

Pravděpodobnost vzniku... je u dnešní generace vyšší než dříve, mladí jsou dnes z různých důvodů méně odolnější proti lecčemus, tím i kouření.
Nicméně, pokud přestane kouřit, organismus se v tomto případě během relativně krátké doby (pár let) dokáže většinou vrátit do původního stavu. Proto: ihned přestat, je naděje na "bez následků".
Více řekne lékař.

Zlatý

Je to nezměřitelné. U každého jedince se bude projevovat jinak. Faktem zůstává, že kouření zdraví neprospívá. A rizika u ne zcela dospělého jedince jsou samozřejmě větší

Stříbrný

Záleží na organismu, můj otec, již v důchodu, kouří od svého mládí zhruba krabičku a půl. Vloni byl na rentgenu plic, a kupodivu je měl čisté, takže takto se to posuzovat nedá.

Zlatý

Starší generace je na tom většinou skutečně trochu lépe, než generace dnešních mladých.
Kouřím, ani se neptej kolik, denně 40 let a zatím - klepu, klepu, klepu na dřevo - nálezy odpovídající věku.
Ale celé je to nesmysl, skutečně normální je nekouřit !!!

Zajistí si zaručeně to, že po 50tce zaklape bačkorama! Na rakovinu plic - ověřeno, že kouřením v pubertě si mládež bezpečně karcinom plic přivolá. Tak hezky kuřte - stát ušetří na vašich důchodech.

Mě je 17 a kouřím pravidelně už po dubu 6 let a vůbec mě to netrápí stejně se většinou lidi co kouří chlastaj a tak dožijou dýl něž ty co to nikdy ani neskusily prostě je to osud já si myslím že každý člověk má už když se narodí předurčeno kdy a naco zemře.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.