Skeptik

Dá se pití alkoholu a kouření cigaret považovat za přirozenou potřebu?

Jak se to stane, že člověk začne pít alkohol a kouřit cigarety? Myslíte si, že se to nějak promítne do evoluce budoucích generací?

Nekouříte-li cigarety, činíte tak protože Vám smrdí? Točí se Vám hlava pokud cítíte cigaretový kouř a máte chuť sebrat kuřákovi z ruky cigaretu a narvat mu ji do očí?

Pokud nepijete alkohol ani při zvláštních příležitostech, jak se na Vás lidé dívají? Stačí jim tvrzení, že Vám to nechutná?

Já jsem jednou osobně vyzkoušel červené víno a od té doby už nikdy, protože chutí mi to není zrovna příjemné a bylo mi z toho špatně. Co potom vede lidi ke konzumaci alkoholu, pokud to není chuť?

Nejlepší odpověď
quentos

Myslím, že ne. Chlastal či hulil pračlověk? Ne, a přežil.
Ano, přesně, nekouřím, protože mi to smrdí a je mi to odporné; ani jsem to nikdy nezkusil, ten smrad mě prostě nelákal. Z kontaktu s lidmi, kteří kouří, vím, jak to vypadá – dotyčný pak páchne kouřem nekuřákovi a ten pak má co dělat, aby neodešel středem.
Pobyt v zakouřeném prostředí mi nedělá dobře – ani ne tak celé hlavě jako spíš očím, slzí mi a štípou.
Už jste někdy líbal ženu, která kouří? Jak to trefně vyjádřil spisovatel Jeremy Daldry, „to je jak rozžvejkat dvacku cigaret“. I z hlediska mezilidských vztahů je to tudíž značně omezující. Můj táta kouřil asi dvacet let minimálně krabičku denně a pak přestal ze dne na den, když se narodila sestra – obtěžovalo ho pořád se muset chodit mýt a čistit si zuby, kdykoli si ji chtěl pochovat :{D>
A pití? Piju s Mírou. Předně pivo (zejména po obědě není nad půllitr trutnovského), ale i víno; když na to přijde, tak i slivku, whisku… jednak to chutná, jednak to pěkně uvolní (pěkný překlep: uvilní – to taky) a zahřeje, když je vám zima (co se týče té slivky, tu snad z jiného důvodu než na zahřátí ani nepiju).

Další odpovědi
Illines

Zakazane ovoce,chutna najvice-tak nejak ,si to lidi berou.

anonym

Já jsem nepravidelná kuřačka a dobrému kvalitnímu alkoholu se také nevyhýbám.Co ale s jistotou vím,že i zvířata se v přírodě snaží navodit stav „uvolnění“ např.z kvašeného ovoce,požíráním různých bylin atd.Beru to tedy jako součást přírodních zdrojů.Ovšem jen člověk je schopen vyrobit chemické látky,které mění vědomí a aplikovat si je injekčně.To už je jinde.Jinak stát podporuje spotřebu legálních drog jako je tabák a alkohol…:D

Drap

Někomu chutná, někomu ne. Většinou to začíná mldickou nerozvážností.

Damiana

Před 106ti dny jsem se ptala skoro na totéž (vyjma alkoholu).
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-lide-vubec-kouri

Osobně si myslím, že jakákoli uměle vytvořená závislost se nedá považovat za přirozenou potřebu – to by si jaksi protiřečilo.
Nekouřím (nikdy jsem to ani nezkoušela), kuřáci mi smrdí a vadí. Opilec je mi odporný. Ztratila jsem už kvůli závislosti jednoho velice blízkého člověka a o to je to horší. Nemám ráda pocit, že by mou mysl ovlivňovala a omezovala nějaká vynucenost, která by měla na svědomí jen to, že bych ztratila ženskost, páchla na sto honů a byla hnusná sama sobě. I když opilec si to nepřipouští, já si to dovedu představit a: Děkuji, nechci.
Btw, právě teď jsme přišli s mužem z kina a pohodu nám při cestě domů zkazil jistý cikánský opilec. Manžel (citlivý a nekonfliktní člověk) musel tu nepříjemnost řešit a kouzlo pohodového dne a krásného večera je díky tomu opilému blbovi pryč. ☹

ad Quentos: Výstižné. Já zase slyšela, že líbat kuřačku(kuřáka) je jako olizovat plný nádražní popelník. ☹

Mapel

Pokavad se mimina rodí s cigaretou v puse a lahví alkoholu v ruce tak je to přirozená potřeba.

Já neměl na rozhazování a upřednostnil jsem svůj koníček. Tak jen i to málo peněz utápěl. Do cigaret mi to bylo líto. Jsem schopen vykouřit cigaretu, ale nic mi to neříká.

Alkohol je to samé. Ty výstřelky mě už přešly a tak si ho spíše vychutnávám, sklenku pivka k obědu o víkendu, nebo 2dc dobrého vínka.