JanickeZ

Jak je to s kouřením elektronických cigaret v zimě? Můžou zmrznout či se jinak poškodit? A má to dopad na zdraví?

Chtěla bych se zeptat, nyní jak tak mrzne, dostala jsem jako dárek elektronickou cigaretu a nevím, jak to je s ní v zimě, respektive nemůže zmrznout či se nijak jinak chladem poškodit? Samozřejmě mě také zajímá, jestli je nějaký dopad na zdraví při kouření cigarety v zimě. Děkuji moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
SickBreed

Také bych jako jediné riziko viděl snížení kapacity baterie, ale ne ve smyslu trvalého poškození. Je to jako s mobily. V zimě vydrží méně než v teple. Nevím jak reaguje s chladem samotná náplň, ale o té ve výsledku neví nikdo nic, včetně zdravotních rizik. Neexistuje žádná relevantní studie. Osobně si dovolím k odpovědi nástavbu a to, že kouření e-cigarety nedoporučuji. Neznámá zdravotní rizika, nepomůže přestat kouřit protože vás stále dopuje nikotinem, minimální požitek oproti klasické cigaretě a stejná cena v případě, že nechcete mít permanentní absťák. Pokud chcete přestat kouřit, nejjednodušší cesta je se na to prostě vykašlat (takto jsem přestal po 5ti letech kouření 3 krabiček denně, předtím pět let 1–2 krabičky) ze dne na den a pokud chcete kouřit, doporučuji cigarety a brát rizika trochu s nadhledem. Jíte modifikovanou pšenici, léky nasáklé maso, dýcháte zkažený vzduch, svítí na vás slunce skrze ozonové díry…těch hřebíků je i bez kouření dost.

Další odpovědi
PetrMalec

Možná si přečtěte tento článek, kde je toho mnohem více: http://www.ga­llagher.cz/ma­gazin/nastrahy-vapovani-v-zime-vite-co-vsechno-vas-muze-nepekne-prekvapit/

Ale co si já pamatuji, tak elektronickou cigaretu napájí baterie a ta v zimě trpí jak každá baterie, ohledně zdraví, určitě bych v zimě nepoužíval kovový náustek :)

zjentek

Toto je v zimě hodně špatné ..stejně jako v létě.

Slunečniceee

Mně se taky v zimě vybíjí rychleji, ale to asi každá baterka. A je jedno, jaká je to elektronická cigareta, myslím, že je to na stejný brdo. Já jsem u svojí vapour 2 vyměnila liquidy za šroubovací cartridge a mám ještě jednu baterku vždycky s sebou. Ale jiný problém jsem s tím neřešila. Celkově je zima nepřátelská vůči baterkám, třeba iphone to snáší fakt těžko..