zdeno

Závislost na prášku.

Může vzniknout závislost pri používání prášku z marihuany. (jednou denně na špičku nože)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak jistě, že může. Už jenom tím, že tato dávka po určité době přestane působit a bude potřeba si dávku stále zvyšovat a zvyšovat a najednou bumho.

Další odpovědi
anonym

Závislost na THC,které marihuana obsahuje,není zcela jednoznačně prokázána.Asi jako u každé drogy,tedy i tzv.lehké jako je tabák,alkohol,ko­fein atd.záleží na vnímavosti každého jednotlivce.Jsou celoživotní občasní uživatelé marihuany,kteří svůj zlozvyk dovedou ukočírovat a naopak jsou jednotlivci,kteří si postupně vypěstují závislost.Nebezpečí užívání marihuany údajně spočívá v tom,že po čase může tato lehká droga konzumentovi postačovat a zatouží po silnější droze. Kriminalizace marihuany spočívá hlavně v tom,že stát nemá kontrolu a tedy patřičné zisky z daně jako u alkohoholu a tabáku (i pohonných hmot,heren…) což ale nyní umožní nový zákon o „marihuaně z lékárny“.

venkovan

Pokud je užívána jako lék a pod dohledem lékaře, tak i tam závislost vzniká, nicméně při vysazování se dávky snižují. Závislost vzníká i na četných lécích, ale podstata je dohled lékaře.
Nicméně jedná se o lehkou drogu se kterou nesmím za volant, na rizikové pracoviště, k obsluze strojů apod.
Takže pokud ji nebudeš používat s vědomím lékaře, ta špička nože může být hodně drahou srandou. A to platí i pro chodce. leckterý po střetu s chodce již požaduje, aby chodec byl vyšetřen na drogy. Pokud se prokáží, chodec má celkem problémy s určením kdo nehodu zavinil.

mosoj

Proč myslíš že so to pořád zakazuje ?
Všichni jsou blbí a pak to léčení zase všichni zaplatí.