jjsemtujak

Chci skončit s pitím alkoholu!!

Jak nejlépe skočit s pitím alkoholu???
Nejsem závislý na alkoholu nemám fyzickou závislost na alkohol ale chtěl bych přestat s pitím alkoholu…

Doplňuji:
cca 1 do týdne si koupím třeba 2 l braníka a třeba i si dám nějaký panáky (a to i o samotě třeba u pc) ale chci s tím skončit…Jak na to???Poradíte???Dí­ky za rady…:)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud si člověk sám nedokáže říct ne, tak je závislý. Je dobré, že sis problém přiznal, nepřiznáváš si ale závislost. Závislost to je. Odborníci na tento problém říkají, že pokud člověk dokáže již nalitý alkohol kdykoliv odmítnout, tak není závislý. Ty nedokážeš jít do obchodu, a nekoupit si alkohol, to je závislost, třeba není fyzická, ale je psychická.
Doporučím ti navštívit odborníka, neboj nezavřou tě do blázince, jen ti poradí jak z problému ven. Není potřeba jen přestat pít, je potřeba, tuto nevhodnou aktivitu, nahradit jinou vhodnou aktivitou, jinak by mohlo dojít k psychickému strádání a případně i k depresím.
Každopádně chválím, že to chceš řešit a přeji Ti, aby si to zvládl.

Další odpovědi
ingi

Zajdi do ledničky, do špajzu nebo kamkoliv, kde máš alkohol. Zbav se alkoholu, tedy to neznamená, že ho vypiješ, ale třeba ho odneseš mámě nebo babičce a necháš si ho u nich doma, proto vylít to je škoda. Takže pokud nebudeš mít doma, žádný pití, tak pít nebudeš. Až půjdeš do obchodu, vyhybej se regálům s alkoholem a pokud máš slabou mysli, nechoď na akce, kde se pije.

Přeji pevnou vůli.

marci1

Člověk se musí něčím zaměstnat, aby neměl čas na alkohol myslet. Najděte si nějakého „koníčka“, zálibu, sportujte. Zvyšte hlavně fyzickou aktivitu a méně seďte u PC. Snažte se myslet více pozitivně a radujte se z maličkostí. 🙂

marek953

Určitě jak píše ingi – důležité je to nemít doma, aby když dostaneš chuť tam byla ta překážka, že pro to musíš daleko.

Podle mě je také dobré mít u sebe nějaké chuťově výrazné jídlo, kdybys měl chuť na něco „ostřejšího“. Třeba křen a dát si párek s křenem nebo tak – prostě něco co uspokojí chutě, ale přitom to neobsahuje alkohol (ale pozor, aby to nebyly jídla, která máš s alkoholem přímo spojená).

Nuk nuk

Pokud opravdu nejste závislý, pak stačí si to nekupovat.

anonym

Najdi si holku nebo si vyhoň mě to pomáhá

Andre5000

Pokud pijete týdně 2 l Braníka a občas panáka tak si myslím, že to není třeba nějak drasticky řešit, OVŠEM spotřeba „sem tam panáků“ se NESMÍ zvyšovat. Já jsem si dříve také OBČAS dával panáka a v zimních měsících občas grog. Ale od doby té alkoholové aféry jsem „tvrdý“ přestal kupovat úplně a ani jsem s tím už nezačal a vůbec mi to nějak nechybí. Možná, že pomůže, jak píše „Nuk nuk“ , vůbec tvrdý alkohol nekupovat a nemít ho doma.

mirlin

Nazdar , podíval jsem se na tvoje otázky a celkem dobře a bez výčitek tě můžu charakterizovat jako schopného alkoholika!
Měl by si začít reálně uvažovat o léčbě a ne o přihlouplém polemizování na těchto čistě lajcky zaměřených stránkách pro všechno !