Luiza

Jak na hydrataci pleti?

Zdravím, jak prosím co nejlépe a nejúčinněji hydratovat pleť? Kupuju kvalitní kosmetiku, ale pokožka zřejmě potřebuje hydrataci i zevnitř.

Odpovědi
elkon

Navštiv pro konzultaci a odborné vyšetření dermatologa. Na dálku nelze radit, nikdo tě zde nezná, ani tvou pleť.

da ny

Někdy se za kvalitní kosmetiku, jen zbytečně vyhazují peníze.....
Záleží na typu pleti, zda je přítomná alergie, nesnášenlivost.
V zimě se pleť nehydratuje, ale „mastí“.
Suchá pokožka se také „mastí“. 😉
Nejlepší hydratace (zevnitř( je dostatek tekutin, vody.
Vzpomínám na paní, které měla v pokročilém věku krásnou pleť.
Svou roli jistě hrály i geny. Denně hydratovala/umývala pleť minerální vodou.
Pokožka potřebuje vodu, ne jen chemické čističe a pleťové vody.
Poraďte se s odborníky (dermatolog, kosmetička). Pokud jste toho dostatek „nenastudovala“, na internetu. 😉

Málo piji (mám důvodnou příčinu), pleť jsem vždy měla suchou, citlivou.
Hned tak nějaký „krém“ nesnesu. Asi 2O let :mastím" Pár let mi
vyhovovala modrá Indulona. 15 let mažu mast z lékárny Pleť se vyhladila.
Drobné vrásky zmizely. Co se hodí na „zadel“ (malých dětí i dospělých, pro
hojení ran u člověka, psa, zvířete /to, spolu s glycerinem/), hodí se i na obličej 😉
VELMI DPOBROU ZKUŠENOST MÁM S BAMBUCKÝM MÁSLEM 😉
Stejně, jako S. Krainová a její sestra (zaslechla jsem v nějakém TV pořadu).
Mažu všude, nejen na obličej.

ZuLeona

To si počkám taky na komentáře – letos mi bude 40 let a pokožku mám taky hodně suchou. Kosmetiku mám taky kvalitní, ale ta suchost je tady pořád.

Milunak

Holky, doporučím OrcaCollagen – jde o za studena hydrolyzovaný kolagen, který je nejúčinnější na trhu a má taky skvělou chuť. Dobře funguje právě na hydrataci pokožky, ale i na kvalitu vlasů, nehtů a vyhlazuje pleť i od vrásek. Užívám ho skoro 2 roky a nemůžu si ho vynachválit. Díky členství se mi každý měsíc automaticky vytvoří objednávka a přijde mi balíček domů. Takže nemusím nic řešit a ještě navíc se dostanu na nejnižší cenu na trhu za kolagen. Tady najdete víc www.orcacolla­gen.cz/member­ship

da ny

Ještě dodám, že žádná kosmetička mi nikdy nic dobrého neporadila.
Jen prodávaly… bylo to k ničemu.
Práci se mnou neměly. Nebylo co čistit, ošetřovat. Přestala jsem chodit,
před 30 lety 😉
Plet je suchá, ale hladká, téměř bez vrásek. Jen jedna mračivka.
Ta je mi v 65 už úplně ukradená 😉 Pravda, trocha té zemské přitažlivosti,
tady je.

da ny

Ta suchost pokožk, asi děvčata nezmizí.
S přibývajícím věkem se to neleoší, naopak. Tam pak vázne ta hydratace zevnitř.
Nedostatečné pití.
Kvylitní kosmetika mi NIDY nepomohla.
Nějaký čas, jediný krém, který jsem snesla, nepálil, nevadil, od Fleur de Santé.
Snad trochu hydratoval. Bylo mi kolem 40. Pak už jen ta Indulkona, Infadolan (i ráno,
nejen na noc, páč jsem, jako sušenka) a to bambucké máslo.
Mně se osvědčilo „mastit“. Když to spočítám od 18 let věku, tak mastím 47 let.