KatkaNMM

Neznáte ‚babskou radu‘ proti akné? Jsem zoufalá…

Už dlouho mě trápí akné, jen málo kdy mám pleť bez červených pupínků. A i když zrovna nemám na obličeji pupínky, mám tam černé tečky a takové ‚hrbolky‘ hlavně na čele ( prostě nemám tu plet hladkou). Už jsem vyzkoušela mnoho věcí, ale vždy to zabere jen na chvíli. Neznáte proto nějaký bilinkový čaj, nebo nějakou tu ‚babskou radu‘ ? Moc za všechny odpovědi děkuju!!!!

Nejlepší odpověď
Andělé

Tzv. peeling pomáhá k vhodnému čištění pleti, ne však u hnisavých komedonů, kdy naopak lépe roznáší infekci po pleti.

Existuje nesčetně pouček a rad jak zacházet s akné. Doporučuje se například přejíždění po obličeji citronem pro rozjasnění pleti, požívání kvasnic pro zlepšení stavu pleti.

Pokud nemáme problémy s citlivou kůží, můžeme na aknózní pleť použít alkoholové čisticí prostředky, které jsou běžně dostupné v lékárnách i drogeriích. Neměli bychom opomínat hydrataci pleti krémy, zde je třeba upřednostnit řídké krémy nebo pleťová mléka, která nebudou póry zbytečně ucpávat.

Pokud se potýkáme s těžkým průběhem akné, odborný kožní lékař nám může nejen předepsat rychlejší léčbu, ale předejít například nevzhledným jizvám.

zdroj:
http://nemoci­.vitalion.cz/ak­ne/#

Příznivě na akné pomáhá i antikoncepce,ale nevím,kolik Ti je let…

Dám Ti svoji radu,není sice přímo na akné,ale má velmi blahodárné účinky na plet:
denně si myji plet střídavě teplou(hodně teplou,ne však horkou) a ledovou vodou. Nejlépe je mít připravené dvě větší misky,v jedné převařenou horkou vodu,nad ní se pod ručníkem chvilenku napařit,po té,kdy voda už není horká,ale je ještě velmi teplá,se jí oplachovat plet,následně nad druhou miskou oplachovat plet ledovou vodou a párkrát to prostřídat.
To víš,s akném je to na delší dobu,le když budeš tuto proceduru deně ráno a večer,(ale čím vícekrát,tím to bude lepší) dodržovat,zaručuji Ti,že budeš velmi mile překvapena. Plet bude přirozeně prokrvena,stává se hladší a boláčky často mizí.
Také hodně pij,bombarduj se vitamíny,spor­tuj(tím se Ti také plet prokrví) a hodně spi…
Hodně štěstí 🙂

Další odpovědi
Pájo

Pokud potřebuješ babskou radu…
…sežeň si film Nástrahy velkoměsta, ten obsahuje zaručený recept na tvůj problém /v úvodní části, než hlavní hrdina opustí svou ves…a rozuzlení v samém závěru filmu/.

http://www.csfd­.cz/film/32798-nastrahy-velkomesta/

P.S.:
Promiň, že jsem tvůj reálný problém až tak odlehčil. Omlouvám se.
Doplňuji:
Abych ale také poradil, jak jsem mohl nevzpomenout!
Proti akné pomáhá UV-záření. Moderní opalovací přístroje mají UV zářivky, které svítí v UVA a UVB spektru (po čase se silně začne projevovat i UVC !!! spektrum. Proto se musí tyto trubice často měnit (proto jsou solárka tak drahá).

Takže souhrn – pomůže ti slunce nebo solárko.
Také vyčesat ofinu z čela (do stran nebo nahoru), aby se pleť pod vlysy nepotila.

quentos

nejste sama, takže několik užitečných odpovědí se dá najít u předchozích otázek na stejné téma:

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­87&q=akn%C3%A9&sa=V­yhledat#1410

blesk26

Znám jeden případ, kde to s tím bylo opravdu zlé, ale velmi razantním a trvalým způsobem pomohlo potírání obličeje koloidním stříbrem, což je obecně výborná záležitost, kterou lze doma za pár korun vyrobit … nebo už ne tak levně koupit :)